Smiltenes novada 8. klašu ģeogrāfijas olimpiāde

2

6.aprīlī Smiltenes vidusskolā notika Smiltenes novada 8.klašu ģeogrāfijas olimpiāde, kuŗā centrā šoreiz īpaša uzmanība tika pievērsta tuksnešu un pustuksnešu dabas zonai. Savstarpēji sacentās 9 komandas, pārstāvot Ojāra Vācieša Gaujienas pamatskolu, Dāvja Ozoliņa Apes pamatskolu, Palsmanes pamatskolu, Raunas pamatskolu, Grundzāles pamatskolu un Smiltenes vidusskolu.

Olimpiādi organizēja Smiltenes novada ģeogrāfijas skolotāju metodiskās apvienības vadītāja Ingūna Rulle, uzdevumus sarūpēja un viktorīnu vadīja Vidzemes jauno ģeogrāfu skolas vadītājs Gatis Kampernovs.

Skolēniem olimpiādes 10.kārtās nācās rast atbildes uz 65 dažādas grūtības pakāpes jautājumiem. Kā viņiem tas izdevās?

1.vietu un visvairāk punktu ieguva Smiltenes vidusskolas skolēni Francis Rauza un Verners Vējiņš. Vēl konkursā Smiltenes vidusskolu pārstāvēja Tīna Rieksta un Valters Kvelde, Katrīna Rozīte un Krista Sabīne Vilne (skolotāja Ingūna Rulle).

2.vietu nopelnīja Palsmanes pamatskolas skolniece Anete Mazjāne un Katrīna Kate Ķikaste (skolotāja Iveta Kalniņa).

3.vieta – Dāvja Ozoliņa Apes pamatskolas komandai: Annijai Strautai un Ancei Ābolkalnai (skolotāja Indra Troska).

Paldies visiem skolēniem par piedalīšanos, kā arī skolotājiem par viņu izaugsmē ieguldīto darbu un līdzjušanu!

Teksts: Baiba Vahere

Foto: Ingūna Rulle