Smiltenes vidusskolā sveic olimpiāžu uzvarētājus

olimp_uzv (10)

„Vienmēr jābūt trijskanim. Nepietiek ar puķi un mani, ir jābūt vēl saulei. Nepietiek ar mani un bērzu, ir jābūt vēl vējam vai strazdam, vai sarmai bērzos,” šie I. Ziedoņa vārdi bija kā moto pēcpusdienai, kas ceturtdien, 27. aprīlī, notika Smiltenes vidusskolā. Tajā piedalījās 2. – 12. klašu skolēni – valsts, reģiona un novada mācību priekšmetu olimpiāžu un konkursu godalgoto vietu ieguvēji-, viņu vecāki un skolotāji, kas skolēniem bija palīdzējuši apliecināt savas zināšanas un erudīciju visaugstākajā līmenī.
Skolas direktore Ilze Vergina un Izglītības pārvaldes vadītāja Gunta Grigore savā uzrunā pateicās skolēniem, skolotājiem un bērnu vecākiem par ieguldīto darbu, uzsverot – lai gūtu panākumus ir jābūt nopietnam darbam, un ir lieliski, ja veidojas cieša trīspusēja sadarbība – skolēns – skolotājs – vecāki.
Šajā mācību gadā skolēni piedalījās 30 dažādās olimpiādēs un konkursos. 2- 6. klašu grupā godalgotas vietas ieguva 62 skolēni, 7.-12. klašu grupā – 87 skolēni.
Valsts olimpiādēs Rīgā piedalījās 5 skolēni, un visi tajās godam pārstāvēja skolas un novada godu. A. Mālkalne (9.b) piedalījās 3 valsts olimpiādēs: vēsturē (skolotāja D. Zelmene), latviešu valodā (skolotāja S. Rīdere) un bioloģijā (skolotāja A. Lavrinoviča). Bioloģijas olimpiādē Anete ieguva godpilno 3. vietu valstī. 12.b klases skolniece A. Cunska piedalījās valsts olimpiādē matemātikā (skolotāja V. Lazda); L. Savicka (12.b) skolas godu valsts mērogā pārstāvēja vēstures olimpiādē (skolotāja D. Zelmene); 10.a klases skolnieks E. Lapiņš piedalījās ģeogrāfijas valsts olimpiādē (skolotāja I. Rulle); K.Pakulis (9.a) mērojās zināšanās ar citiem valstī gudrākajiem skolēniem matemātikā (skolotāja V. Rācene).
Pasākuma otrajā daļā visus klātesošos sveica grupas „Astro’n’out” dalībnieki Māra Upmane – Holšteine un Mārtiņš Elerts. Interesantas sarunas par to, kā būt veiksmīgam, kā iet ceļu, lai pēc tam visu dzīvi darītu to, kas patiešām patīk, mijās ar iespēju dzirdēt gan jau iemīļotās dziesmas, kā „Daļa Rīgas”, „Gravitātei, nē”, „Apaļa pasaule” un citas, gan grupas jaunā albuma „Urda” pērles.
„Ja vien vēlies, pacelies,
Ja vien vēlies, parādies,
Ja vien vēlies, dari to, ko vien vēlies,
Īsteno! Vienkārši dari to,
Ko vien vēlies!”
Ar šiem dziesmas „Tici sev” vārdiem izskanēja pasākums, un vēl ilgi gaisā virmoja atziņa – „tici sev, kopā mēs varam, kopā mums ir spēks”.
Pēc pasākuma visiem tā dalībniekiem bija iespēja nofotografēties kopā ar māksliniekiem, baudīt SIA „Vibo” sarūpēto cienastiņu un parunāties.
Paldies par paveikto skolēniem, paldies par ieguldīto darbu skolotājiem, paldies par atbalstu vecākiem!
Lai ikvienam saulains pavasaris un ticība saviem spēkiem!

Olimpiāžu uzvarētāji