Smiltenes vidusskolā svin Latvijas neatkarības atjaunošanas dienu

5

Labdien Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas dienā! Jau 20 gadus esam NATO un ES sastāvā. Izcīnītas cīņas, sabrukusi sistēma, kas cilvēkus lauza un ierobežoja. Neatkarība ir atgūta. Ko mēs par to domājam? Kā novērtējam?

“Esmu patiesi priecīgs par brīvības iespēju. Neviens mani neapspiež. Mans viedoklis ir svarīgs un spēj ietekmēt,” atzīst 11.klases skolnieks Dāniels Krumholcs. “Es novērtēju latviešu valodas lietošanu kā vērtību,” saka 11.klases skolniece Samanta Kvitko. “Novērtēju Latvijas kultūras kanona dārgumus. Tie ir pamats mūsu tautas izaugsmei. Novērtēju savu vietu plašajā pasaulē. Gan Latviju kā skaistu zemi, gan savu novadu, gan savas mājas. Neviens nekad mums tās neatņems. Ja vien mēs paši būsim modri. Ja ticēsim, uzturēsim un katru dienu novērtēsim. Mana piederība Latvijai ir tā vērtība, par kuru es cīnītos.”

Vakar, Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas dienas pasākumā ar izcilā latviešu rakstnieka Imanta Ziedoņa savas vietas izjūtu skolasbiedriem raksturoja Valters Kvelde no 8.b klases. Viņš ar izciliem rezultātiem uzstājies skatuves runas konkursā novadā un reģionā. Tas arī ir veids, kā ikviens no mums var apliecināt piederību. Nest savas skolas vārdu tālāk.

Mīlestību mīļajai Latvijai izdziedāja Smiltenes vidusskolas jauktais koris “Lido”. Paldies diriģentam Imantam Točam, koncertmeistarei Ingai Strazdiņai un kora mammai Solvitai Possei par viņu muzikālajā izaugsmē ieguldīto darbu, par koru skatē iegūto augstāko pakāpes diplomu!

“1990.gada 4.maijā mēs atguvām savu neatkarību, lai dzīvotu brīvā, tiesiskā un demokrātiskā valstī,” klātesošos uzrunāja direktore Inguna Kondratjeva. “Mēs varam priecāties, ka Latvija šodien ir brīva, ka mums ir mierīgas debesis, ka mums tiek piedāvāts tik daudz un plašu iespēju, kas mums, protams, ir jāizmanto. Brīvība dod iespēju piepildīt sapņus un mērķus, bet brīvība arī uzliek atbildību par savu rīcību, izvēlēm, dzīvi un valsti.

Latviešu tauta ir apbrīnojama. Tā nav liela, bet stipra. Mums ir savas tradīcijas, ļoti skaista un fantastiska daba, mums ir ievērojami cilvēki, kuri guvuši izcilus panākumus sportā, zinātnē, informācijas tehnoloģijās un citās jomās. Mūsu tauta spēj būt vienota brīžos, kad tas visvairāk vajadzīgs. Mēs spējam sadoties rokās un paveikt ļoti lielas lietas. Tik ilgi, kamēr mūsu sirdī būs Latvija, tik ilgi tā dzīvos. Saules mūžu Latvijai! Lai katrās mājās ir gaiša brīvības svētku diena!”

Pēc svinīgā pasākuma vecāko klašu skolēni tikās ar Nacionālo bruņoto spēku majoru, Zemessardzes štāba virsnieku Jāni Slaidiņu un Afganistānas kara veterānu Gunāru Rusiņu. Viņi dalījās ar jauniešiem pieredzē par drošības un aizsardzības tēmu.

8.klašu skolēniem notika medijpratības nodarbība, ko vadīja mg.sc.comm. Kaspars Līcītis. Arī būt zinošiem šajos jautājumos būtiski laikā, kad mūsu drošība var būt viena datorklikšņa attālumā.

Visās klasēs notika Latvijas Neatkarības atjaunošanai veltītas audzināšanas stundas.

Skolēni pie galdi klātiem galdiem mielojās ar medu un maizi, kas ir nozīmīgs tautas identitātes simbols, latviešu materiālās un garīgās kultūras daļa.

Pie sākumskolas skolēniem viesojās postfolka grupā “Saule i tuvāk”. 4. – 6.klašu skolēni uz pašu gatavotiem putna spalvas siluetiem rakstīja spēka vārdus Latvijai, kā arī savus labos darbus – gan paveiktos, gan tos, kas iecerēti nākotnē. Ar skolotājas Ilmas Sīmanes palīdzību tapa skaisti spārni, kas paceļ un iedvesmo labiem darbiem.

Lai visās mājās skaista un gaiša Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas 34. gadadiena! Klājiet baltu galdautu un pavadiet laiku kopā ar ģimeni!

Teksts un foto: Baiba Vahere