Smiltenes vidusskolā viesojās Ministru prezidents Krišjānis Kariņš

2 (2)

19.augustā reģionālās vizītes ietvaros Smiltenes vidusskolā viesojās ministru prezidents Krišjānis Kariņš un parlamentārā sekretāre Evika Siliņa.
Ministru prezidents kopā ar Smiltenes novada pašvaldības domes priekšsēdēju Edgaru Avotiņu un pašvaldības deputātiem pārrunāja pedagogiem un nevalstisko organizāciju pārstāvjiem aktuālus jautājumus, kā arī tikās ar Smiltenes vidusskolas skolēnu pašpārvaldes prezidenti Elīzu Kauliņu un skolas podkāsta veidotājām Kristiānu Kļaviņu un Noru Vīvuliņu. Tika ierakstīts jauns podkāsts – jauniešu intervija ar Ministru prezidentu par būtiskākajām izvēlēm viņa dzīvē. To jau pavisam drīz Smiltenes vidusskolas YouTube varēs noklausīties ikviens.

“Saruna ar Ministru prezidentu izvērtās dziļa un interesanta,” atzīst Kristiāna Kļaviņa. “Viņš bija ļoti atvērts. Pirmoreiz intervējām tik augstu amatpersonu, pirms tam nopietni gatavojāmies. Taču satraukums jau drīz vien pēc sasveicināšanās pazuda. Ļoti iedvesmoja daudzas Ministru prezidenta atziņas.”

Krišjānis Kariņš augstu novērtēja Smiltenes vidusskolā paveikto. “Es arī gribētu mācīties šādā skolā,” atzina Krišjānis Kariņš, jauniešiem vēlot dzīvesprieku, kā arī – nesatraukties par maznozīmīgām lietām, izbaudīt iespēju satikties un mācības uztvert kā prāta fitnesu.

Ministru prezidents iepazinās ar renovēto skolas ēku, Smiltenes vidusskolas direktore Ilze Vergina pastāstīja par ieguvumiem un iespējām, kas izglītības iestādei pavērušās trīs Smiltenes skolas apvienojot vienā.

Runājot par problēmām, kas prasa risinājumu, Krišjānis Kariņš atzina: “Ieklausoties un panākot cits citam pretī, esam spējuši pārvarēt dažādus iekšējus un ārējus satricinājumus.

Patiesībai jādod iespēja. Mēs kā latvieši esam ļoti spējīga tauta, mums vienīgi dažreiz jāpārvar nedrošība.”