Smiltenes vidusskolai 3. vieta skatē “Gada labākā būve Latvijā 2021” nominācijā “Pārbūve”

g_b

Īsi pirms jaunā mācību gada saņemta skaista ziņa – Smiltenes vidusskola skatē “Gada labākā būve Latvijā 2021” – nominācijā “Pārbūve” – ieguvusi 3. vietu. Skolas direktore Ilze Vergina saka vissirsnīgāko paldies par ieguldīto darbu arhitektei Ievai Skadiņai, Smiltenes novada pašvaldībai un būvniekiem.

“Tāpat paldies visam manam kolektīvam par labajām domām un atbalstu, kā arī skolēniem par pacietību, pārbūves laikā pieciešot dažādas neērtības. Uzzinot priecīgo ziņu, protams, bija gandarījums, bet tas ir visas mūsu komandas darba novērtējums,” uzskata Ilze Vergina.

No sirds priecājamies arī par Marijas ielas pārbūvi Smiltenē, kura ieguva 2. vietu konkursa nominācijā “Labākā inženierbūve”  un par Smiltenes evaņģēliski luterisko baznīcu, kas novērtēta ar 3. vietu nominācijā “Restaurācija”. Smiltene pēdējā gada laikā kļuvusi bagātāka ar vairākām skaistām un sakārtotām vietām.
Skati “Gada labākā būve Latvijā” nu jau 24. reizi rīko Latvijas Būvniecības asociācija un Latvijas Būvinženieru savienības sadarbībā ar 21 profesionālo biedrību un nozares institūciju. “Kad konkursa pārstāvji viesojās mūsu skolā, dzirdot viņu atsauksmes, redzējām, ka mūsu paveikto ir pamanījuši un novērtē arī nozares profesionāļi,”  stāsta Ilze Vergina. “Taču žūrija skates laikā vērtēja vairāk nekā 60 pērn ekspluatācijā nodotās būves, infrastruktūras un ainavu objektus, no kuriem arī daudzi citi tieši tāpat bija pelnījuši saņemt atzinību… Tāpēc vēlreiz paldies arhitektei Ievai Skadiņai, Smiltenes novada pašvaldībai un būvniekiem, kuri uzdrīkstējās paskatīties uz izglītības iestādes vizuālo tēlu un funkcionalitāti no cita skatu punkta. Tajā pašā laikā paturot prātā praktiskos apsvērumus, vajadzību pēc konkrētām jaunām telpām un MK izstrādātos ēku būvnoteikumus.

Gandarījumu par paveikto izjūtam katru reizi, kad atbrauc ciemiņi un neviltoti priecājas par to, cik šeit skaisti. Taču vislielākais prieks par mūsu skolēniem, kas tagad var mācīties mūsdienīgā, estētiski pievilcīgā, ar jaunajām tehnoloģijām aprīkotā vidē. Lielākos pasākumos mums vairs nevajag meklēt telpas ārpus skolas. Vienlaikus var sanākt kopā daudz vairāk skolēnu. Tas ir tik vienojoši un svarīgi, lai saliedētu tik kuplu saimi, kāda ir mūsējā.”

Teksts: Baiba Vahere

Foto: Elīna Kubuliņa – Vilne