Smiltenes vidusskolai atkārtoti piešķirts Ekoskolas nosaukums un Starptautiskais Zaļais Karogs

eko_skola

134 Latvijas izglītības iestādes šajā mācību gadā par īpašiem panākumiem ilgtspējīgas attīstības, vides izglītības un vides aizsardzības veicināšanā skolā un tās apkārtnē saņēmušas starptautisko Ekoskolas nosaukumu un Zaļā Karoga balvu.
Vēl 67 skolas saņems diplomu un Latvijas Ekoskolas nosaukumu.
“Šogad mācību gada sākums iezīmē gan negatīvas, gan ļoti pozitīvas tendences – skolu skaits Latvijā sarūk, toties Ekoskolu skaits turpina pieaugt. Ir liels prieks, ka aug jauna paaudze, kas tiešām spēs domāt ilgtermiņā un kura spēs arī mainīt nepamatoto priekšstatu, ka vides aizsardzība ir pretrunā ar Latvijas ekonomisko izaugsmi,” stāsta Ekoskolu programmas koordinators Latvijā Daniels Trukšāns.
Ekoskolu programma ir viens no plašākajiem un efektīvākajiem vides izglītības modeļiem pasaulē. Latvijā šobrīd tajā darbojas jau vairāk nekā 200 izglītības iestādes, tostarp arī pirmsskolas un augstskolas. Visā pasaulē Ekoskolu programmai ir vismaz 49 000 dalībskolu 64 valstīs, kuras visas tiecas īstenot ambiciozu mērķi – iesaistīt skolēnus aizraujošā, uz rīcību orientētā un sociāli atbildīgā vides izglītības procesā, kas veicina ilgtspējīgu attīstību.
Starptautisko Zaļā karoga balvu saņem tikai tās skolas, kas ilgstošā laika posmā spēj demonstrēt izcilas aktivitātes vides jomā, to šogad saņem Smiltenes vidusskola Rīgas ielā 16.c. Savukārt Latvijas Ekoskolas nosaukums un diploms ir nacionāla līmeņa balva skolām, kuras ir ceļā uz Zaļo karogu. Tā šogad ir Smiltenes vidusskola Dakteru ielā.
Ikgadējais Ekoskolu apbalvošanas pasākums notiks pēc nedēļas 12. septembrī, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā.

Prieks par sasniegto iepriekšējā mācību gadā. Turpinot darbojoties ekoskolā, šogad gada tēma ir Ūdens. Tad mācību procesā vairāk pētīsim, analizēsim šo tēmu.
Paldies visiem aktīvajiem ekoskolas skolēniem, skolotājiem, vecākiem par aktivitāti un sadarbību.
Ekoskolas koordinatore Smiltenes vidusskolā –  Vija Sokolova

Ar apbalvoto izglītības iestāžu sarakstu var iepazīties šeit.