Smiltenes vidusskolas 10. klase ekskursijā Igauniju

Vecpilsētā

25.un 26.maijā 10.klases skolēni un audzinātājas gida Gata Kampernova vadībā devās ekskursijā uz Tallinu.
Ekskursijas laikā apbrīnojām divus Igaunijas ūdenskritumus – Jēgala (12 m augsts) un Keilas (6 m augsts), kā arī pabijām pie Treppoja kaskādes, kas ir viens no pie Igaunijas krāšņākajiem dabas skatiem, pabijām pie Turisalu 30m augstā stāvkrasta, apmeklējām moderno Jūrniecības muzeju, pabijām zemūdenē un kuģī ledlauzī – muzejā.

Pārsteigumiem pilns bija “PROTO” – brīnumaino izgudrojumu pasaules apmeklējums. PROTO atklājumu rūpnīca ir pirmais izglītojošais virtuālās realitātes centrs, kas piedāvā jaunu un unikālu pieredzi, ko citur Eiropā nevar atrast. Šeit tiek atklāti pagājušo gadsimtu lielie zinātnes atklājumi- unikāli prototipi, kuriem jaunu dzīvi piešķir modernākā 21. gadsimta virtuālā tehnoloģija.

Protams,  kājām izstaigājām Tallinas vecpilsētu, skatījām to no augšas, klausījāmies vēsturi un dažādas senas leģendas.

Mūsu klases ukraiņu zēns Bogdans bija sajūsmā par ekskursiju un teica, ka viņš jau sen vēlējies apmeklēt Tallinu.

Skolēnu domas par ekskursiju:

“Mēs divās dienās uzzinājām daudz jauna par mūsu kaimiņvalsts kultūru, dabas objektiem, igauņu valodu un sportistiem, pateicoties lieliskajam gidam.”

“Nebija ierasts tik daudz staigāt, tāpēc, atbraucot mājās, sāpēja pēdas.”

“Nakšņošanai bija izvēlēta ļoti laba viesnīca.”

“Patika klasesbiedru kopība.”

Cerams, ka vasarā uzkrāsim saules enerģiju, lai nākamais mācību gads būtu sekmīgs un veiksmīgs. Jau tagad sākam plānot citu ekskursiju.

Audzinātājas: I.Reimane un I.Šmulāne