Smiltenes vidusskolas absolventi veiksmīgi uzsākuši studijas daudzveidīgās programmās

absolventi

Šobrīd izglītību Latvijā raksturo pārmaiņas. Skola vairs nav tikai vieta, kur apgūst izglītības saturu. Tai jāspēj veicināt mūsdienu situācijai nepieciešamās dzīves prasmes, kas veido personību. Aizvien nozīmīgāka vieta skolā ir karjeras izglītībai, kā arī individuālai pieejai, palīdzot atrast piemēroto katram skolēnam. Priecē, ka skolas laikā apgūtais iepriekšējā mācību gada absolventiem ir ļāvis izdarīt izvēli savām turpmākajām gaitām un veiksmīgi iestāties labākajās Latvijas izglītības iestādēs, konkurējot gan ar citu vidusskolu, gan valsts ģimnāziju absolventiem par iespēju mācīties budžeta vietās. Atbilstoši interesēm un iespējām absolventu vidū ir gan augstskolu studenti, gan koledžu un tehnikuma audzēkņi, kuri izvēlējušies turpmāko dzīvi saistīt ar kādu tieši šajās mācību iestādēs apgūstamu profesiju.
Viena no populārākajām izvēlēm šī gada absolventiem ir saistīta ar ārstniecību – farmāciju, zobārstniecību, medicīnu, veterināro medicīnu. Līdzās tam absolventi izlēmuši par labu dabaszinātnēm un inženierzinātnēm, datorzinātnēm, transportam un loģistikai, nekustamo īpašumu pārvaldībai, kā arī izvēlējušies studijas humanitārajā un sociālajā jomā, sportā un pedagoģijā. Liela daļa absolventu, kuri izvēlējušies studēt augstākās izglītības iestādēs, ir iekļuvuši budžeta grupā. Esam arī saņēmuši pateicības vēstuli no Rīgas Stradiņa universitātes par kvalitatīvu vispārējās vidējās izglītības nodrošināšanu un sekmīgu absolventu sagatavošanu studijām.
Lūk, ko par studijām saka jaunie studenti, Smiltenes vidusskolas absolventi:
Dita Trijēce, RTU Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultāte
„Es studēju medicīnas inženieriju un fiziku. Studējot šajā programmā, var apgūt medicīnas fiziķa specialitāti, kas strādā veselības aprūpes iestādēs, veicot pacienta un personāla dozimetriju. Var apgūt arī medicīnas fizikālo tehnoloģiju inženiera profesiju, kurš prot projektēt un pilnveidot medicīniskās iekārtas, pārzina to fizikālos un tehniskos darbības principus, piedalās medicīnā izmantojamo iekārtu un sistēmu izvēlē un uzstādīšanā, kā arī apgūt protezēšanu, kur izgatavo protēzes, lai uzlabotu pacientu dzīves kvalitāti. Man patīk tas, ko es mācos. Ir ļoti daudz praktisko darbu, kur pašam jāmāk strādāt patstāvīgi, pašam jāveic izpēte un jāizdara secinājumi, un mācību sasniegumi ir atkarīgi no ieguldītā darba. Es ieteiktu izmanot iespēju, ka RTU var sekot studentam Ēnu dienās, jo tas palīdz izprast izvēlēto profesiju un izdarīt pareizo izvēli.”
Laura Kalnkambere, LU Medicīnas fakultāte
„Ar studijām esmu ļoti apmierināta. Protams, kā jau visiem, sākums bija visai grūts. Man visgrūtāk šķita tas, ka nevienu nepazinu un biju pilnīgi svešā vidē. Bet jau tagad cilvēki, ar kuriem ik dienu esmu kopā, ir kļuvuši par maniem draugiem. Ir ļoti svarīgi, lai ir kāds, uz kuru paļauties, un kāds, kas uzmundrina, grūtos brīžos šie cilvēki dod jaunu spēku un motivāciju.
Jā, jāmācās ir daudz, bet tas nav šķērslis, ir tikai ļoti labi jāprot plānot savs laiks. Vidusskolā jau ilgi zināju, ko vēlos, bet, protams, ka arī mani brīžiem māca šaubas. Taču es zināju, ka nožēlošu, ja to neizdarīšu. Galvenais ir nepadoties! Tā nu es iestājos Latvijas Universitātes Medicīnas fakultātē, ārstniecības programmā budžeta grupā un varu teikt tikai to, ka es neko nenožēloju. Patiesībā, vairs pat nevaru iedomāties sevi kaut kur citur.
Šī pusotra mēneša laikā visvairāk ir noderējušas vidusskolā iegūtās ķīmijas un bioloģijas zināšanas, par ko liels paldies skolotājiem!”
Anete Trijēce, RTU Materiālu tehnoloģija un dizains
„Šajā programmā māca par materiālu (apģērbu) uzbūvi, kā to apstrādāt, kādas tehnoloģijas pielietot, kā arī, kā jāstrādā ar mūsdienīgu tehniku. Jāmācās konstruēt apģērbu, jāapgūst un jālieto specifiska terminoloģija. Daudz darbu jāveido praktiski – jāzīmē skices (gandrīz katrā priekšmetā), jāmāk strādāt ar jaunākajām datorprogrammām. Man patīk izvēlētā programma, jo mani interesē apģērba izgatavošanas tehnoloģijas un iekārtas, turklāt es uzskatu, ka šai nozarei ir lielas perspektīvas. Šajā nozarē jābūt ļoti precīzam, jo 1 mm kļūda var sabojāt tērpu.
Es ieteiktu izbaudīt vidusskolas laiku, iespēju būt kopā ar saviem klasesbiedriem dažādās dzīves situācijās, jo augstskolā tam vairs neatliek laika. Viss būs atkarīgs vienīgi no tevis paša un taviem izdarītajiem darbiem. Pasniedzēji neko priekšā neteiks un, ja nokavē termiņu, – paša vaina. Lai studētu šajā programmā, es arī ieteiktu vairāk mācīties matemātiku, ķīmiju, fiziku un angļu valodu.”
Emīls Gaismiņš, LSPA Sporta zinātne
„Esmu iestājies tur, kur sevi redzu nākotnē. Būšu basketbola vecākais treneris un vadītājs sporta jomā.”
Kā zināms, studijas augstskolā mūsdienās prasa ne tikai zināšanas, bet arī izturību, neatlaidību, radošumu, spēju pielāgoties dažādām situācijām. Esam mērķtiecīgi strādājuši, lai attīstītu šīs dzīvei nepieciešamās prasmes un īpašības, tādēļ ceram pēc vairākiem gadiem satikt skolas absolventus jau kā jomu profesionāļus un vēlam veiksmi, piepildot sapņus un īstenojot savas ieceres, jo, neraugoties uz augstiem mācību sasniegumiem, prasmēm un spējām, arī veiksmei mēdz būt izšķiroša loma dažādos dzīves ceļa pagriezienos!

Stradins