Smiltenes vidusskolas direktore Ilze Vergina IZM preses konferencē Rīgā

Informē par 2017./2018. mācību gada aktuālajiem datiem un tendencēm

Izglītības kvalitāte, mūsdienīga skolas vide un daudzpusīgas iespējas – tie ir atslēgvārdi, kas šobrīd tiek minēti, runājot par pārmaiņām Latvijas skolās. Lai informētu sabiedrību par aktualitātēm izglītībā, Izglītības un zinātnes ministrija organizēja preses konferenci, kurā savu viedokli un redzējumu tika uzaicināta paust arī Smiltenes vidusskolas direktore Ilze Vergina.
Izglītības un zinātnes ministrijas apkopotie dati liecina, ka sabiedrībā pieaug pieprasījums pēc mūsdienu prasībām atbilstošas izglītības. Arvien biežāk skolēni un viņu vecāki izvēlas skolas ar sakārtotu infrastruktūru un daudzveidīgu interešu izglītību gan skolā, gan tās tuvumā, tāpat nozīme tiek piešķirta skolas kvalitatīvajiem rādītājiem.
Pēdējo divu gadu laikā ir palielinājies skolu piepildījums tajās pašvaldībās, kuras ir mērķtiecīgi īstenojušas mūsdienu prasībām atbilstošu izglītības tīkla attīstības stratēģiju, tostarp, arī Smiltenes pašvaldībā.
“Smiltenes vidusskola ir viens no pozitīvajiem piemēriem, kurš parāda, kas notiek, ja apvieno trīs tuvu stāvošas skolas. Ieguvums ir tas, ka esam panākuši skolēnu skaita pieaugumu, un, veidojot lielāku piedāvājumu, varam, protams, paaugstināt izglītības kvalitāti. Manuprāt, pats galvenais atslēgvārds izglītībā šobrīd ir sadarbība jebkurā līmenī, jebkurā veidā – ar ministriju, pašvaldību un skolām, jo tikai tā varam veiksmīgi strādāt,” preses konferencē pauda Smiltenes vidusskolas direktore Ilze Vergina.
Sekmīgu attīstību un mūsdienīgas pārmaiņas turpmāk sekmēs arī līdz ar skolu reorganizāciju Smiltenes pilsētā pieejamie Eiropas Savienības struktūrfondu līdzekļi, kuru mērķtiecīgi ieguldījumi uzlabos gan skolas vidi un  materiāltehnisko bāzi, gan arī nodrošinās mācību satura pilnveidi un skolēnu individuālo kompetenču attīstību.