SPĒLES “VIDES ERUDĪTS” PUSFINĀLS SMILTENES VIDUSSKOLĀ

IMG_7822

18.oktobrī Elīza Kaupe, Grieta Stīpniece un Matīss Velps piedalījās vides erudīcijas spēlē “Vides erudīts”.
Konkursu organizē biedrība “Daibes ilgtspējas centrs” sadarbībā ar Latvijas Reģionu Televīziju “Re: TV”, lai veicinātu ilgtspējīgu attīstību. Konkursa pirmajā kārtā mūsu skolas komanda ieguva uzvaru, kas ļāva piedalīties tālāk pusfinālā.
Šoreiz nācās atbildēt uz āķīgiem jautājumiem, piemēram, cik kilogramus rūdas ietaupa, pārstrādājot 1 kilogramu alumīnija; kā sauc Eiropas velosipēdistu federācijas projektu, kas paredz izveidot 70 000 km garu velosipēdu trašu tīklu Eiropā u.c. Līdzās tam tika pārbaudīta prasme pareizi sašķirot dažādus atkritumus.
Šoreiz palikām otrie, un finālā piedalīsies citi. Atzīstam, ka konkurss bija laba iespēja vairāk izprast vides saudzēšanas nepieciešamību katra cilvēka  ikdienas rīcībā. Konkurss ļāva paraudzīties uz žurnālistu darbu un ieraudzīt, kā top televīzijas raidījumi un intervijas.
Spēles “Vides erudīts” pusfināls  būs skatāms Latvijas Reģionu Televīzijā “Re: TV” 5. novembrī  plkst. 16. 00.