Svētki olimpiāžu un konkursu uzvarētājiem

IMG_2470 (Large)

Otrdien, 8. maijā, Smiltenes vidusskolas zālē pulcējās 2. – 12.klašu izglītojamie, kas šajā mācību gadā, piedaloties  valsts, reģiona un novada organizētajās mācību priekšmetu olimpiādēs un konkursos, ieguvuši visaugstākos rezultātus. Kopā ar olimpiāžu un konkursu uzvarētājiem priecājās un svētku mirkli baudīja arī viņu vecāki un skolotāji, kas skolēniem bija palīdzējuši apliecināt savas zināšanas un erudīciju visaugstākajā līmenī.
Skolas direktore Ilze Vergina, uzrunājot klātesošos, pateicās skolēniem, skolotajiem un bērnu vecākiem par ieguldīto darbu, akcentējot – lai gūtu panākumus, ir jābūt nopietnam darbam. To apliecināja arī pasākuma viesis –  dziedātājs Ralfs Eilands. Viņš sarunā ar  pasākuma dalībniekiem atklāja – līdz panākumiem, kādi ir šobrīd, bijis jānoiet grūts un sarežģīts ceļš, bijušas daudzas neveiksmes un zaudējumi, bet, ja cilvēks zina, ko vēlas, nedrīkst padoties, un bieži vien tieši neveiksmes ir tās, kas pasaka priekšā – ja gribi būt uzvarētājs, jāstrādā ar sevi, jāpilnveido sevi, laiks jāizmanto lietderīgi, nevis jāiznieko.
Šajā mācību gadā skolēni piedalījās 37 mācību priekšmetu olimpiādēs un konkursos, iegūstot 116 godalgotas vietas (1.- 6.klašu grupā 51 skolēns; 7. – 12.klašu grupā 65 skolēni).
12 skolēni piedalījās 9 valsts olimpiādēs Rīgā, un visi godam pārstāvēja skolas un novada godu.  Visaugstākie sasniegumi valsts olimpiādēs ir 10.klases skolniekam K. Pakulim– matemātikas olimpiādē 3. pakāpes diploms-, 8.klases skolniekam R.Averātam – mājturības un tehnoloģiju olimpiādē – atzinība-,  12.klases skolniecei K.Ķikutei lingvistikas olimpiādē  –  atzinība.
Vidzemes reģiona 3. klašu matemātikas  olimpiādē piedalījās trīs 3.klašu  izglītojamie no katras Vidzemes reģiona skolas. Šogad olimpiādē zināšanās mērojās 33 skolēni. Mūsu skolas 3.klases skolnieks P. Grabovskis olimpiādē ieguva 2.vietu.
Vidzemes reģiona skolēnu zinātniski pētniecisko  darbu konferencē veiksmīgi tika aizstāvēti trīs mūsu skolas skolēnu darbi, kurus izstrādāja 11.klases skolnieces A. Halilova (bioloģijā), E. Kaupe (fizikā) un R. Buša (pedagoģijā). Kopvērtējumā visas trīs meitenes pārliecinoši ieguva vajadzīgo punktu skaitu, lai kvalificētos nākamajai kārtai, un piedalījās Latvijas skolēnu 42. zinātniski pētniecisko darbu konferencē Rīgā.
Šogad skolēni tāpat kā iepriekšējos mācību gados aktīvi iesaistījās arī Vidzemes Jauno ģeogrāfu skolas nodarbībās. Sezonas kopvērtējumā 6. – 7.klašu grupā R. Bleikšs ir 2.vietā, 11.klašu grupā E. Lapiņš kļuva par sezonas uzvarētāju. Skolu kopvērtējumā (kopā sezonā tika pārstāvētas 20 Vidzemes skolas) Valmieras Valsts ģimnāzijai 1.vieta, Madonas Valsts ģimnāzijai 2.vieta. Sacensībā par trešo spēcīgāko Vidzemes skolu Smiltenes vidusskolai izdevās pārspēt Cēsu Valsts ģimnāziju.
Vidzemes reģiona 8. klašu komandu ģeogrāfijas olimpiādē šogad piedalījās 17 Vidzemes reģiona labākās komandas no Cēsu, Gulbenes, Limbažu, Madonas, Smiltenes, Valkas, Valmieras novadiem. Smiltenes novadu pārstāvēja mūsu skolas  divas komandas. Komanda, kuras sastāvā startēja  R. Averāts, E. Bediķe un K. Sīmanis, ieguva 3.vietas diplomu.
Savukārt Vidzemes novada skatuves runas konkursā 8.klases skolnieks K. Sīmanis ieguva 1.pakāpes diplomu, 2. klases skolnieks J. Nulle un 11.klases skolnieks G. Zavadskis ieguva 2. pakāpes diplomu.
Vidzemes reģiona mūzikas olimpiādē 8.klases skolniece K.Šiliņa ieguva 3. vietu, bet viņas kompozīcija reģionā tika atzīta par vislabāko.
Jau sešpadsmito reizi skolēni piedalījās projekta “Miksike” rīkotajās Latvijas sacensībās “Rēķini galvā”. Trijās neklātienes kārtās piedalījās daudzi skolēni, bet Latvijas fināla klātienes pieccīņā savas spējas rādīja 9 mūsu skolas skolēni, no kuriem tikai paši labākie tika uzaicināti pārstāvēt savu valsti pasaules mēroga sacensībās Ukrainā, un tie bija 3.klases skolēni K. Dance, M. Kuprišs, I. Beļakovs un devītās skolas skolniece K. Būce.
Bet 5.klases skolniece J. Pakalne Nacionālas skaļās lasīšanas sacensībās reģionā ieguva 1. vietu, un viņa 12.maijā piedalīsies fināla sacensībās Rīgā. Līdzi Jasmīnai uzaicināta doties visa klase – tā ir dāvana klasei no Latvijas Nacionālās bibliotēkas.
Priecājamies par visu skolēnu augstajiem sasniegumiem un sakām “paldies” par ieguldīto darbu gan skolēniem, gan visiem pedagogiem, gan skolēnu vecākiem par atbalstu!
Pēc pasākuma visiem tā dalībniekiem bija iespēja nofotografēties kopā ar mākslinieku R. Eilandu, iegūt viņa autogrāfu un  baudīt SIA „Vibo” sarūpēto cienastiņu un parunāties.
Lai mums visiem saulains, krāsām un notikumiem bagāts pavasaris, lai veiksmīgs mācību gada pēdējais mēnesis, lai gandarījums par paveikto un panākumi arī nākamajā mācību gadā!