Smiltenes vidusskolā svin Latvijas valsts 99.dzimšanas dienu

IMG_8883 (Large)

17.novembrī Smiltenes vidusskolas 11. klašu skolēni svinīgā pasākumā “Trīs zvaigznes” saviem vienaudžiem stāstīja Latvijas brīvības stāstu. Tas bija stāsts par to, ko Latvijas valsts tapšanas ceļā devuši Latvijas novadi. Zemgale ir strēlnieku dvēseļu puteņa, ievērojamu  valstsvīru un politiķu iezīmēta, Kurzeme spilgti iezibas Brīvības cīņās, Latgale pirmo reizi pauž ideju, ka visiem Latvijas novadiem jābūt topošajā Latvijas valstī, bet mēs – Ziemeļvidzemē dzīvojošie šogad īpaši lepojamies ar notikumiem Valkā pirms 100 gadiem, kad te tika dibināta Latviešu Pagaidu Nacionālā padome, kas uzsāka organizēt Latvijas valsts dibināšanu.
Emocionāli skanēja dziedātās dziesmas un runātie vārdi veltīti Latvijai. Mēs – Smiltenes vidusskolas skolēni, skolotāji un darbinieki esam daļa no savas valsts un visi kopā veidojam tās šodienu un rītdienu, mēs jūtamies droši un lepni par sevi un saviem senčiem tuvojoties Latvijas simtgadei.

Sākumskolas skolēni Rīgas ielā 17.novembra pirmssvētku rītu sāka ar svecīšu iedegšanu skolas pagalmā. Pacilājoši un mīļi sākts rīts – sveiciens Latvijai 99.dzimšanas dienā.
Svētku pasākumu atklāja skolotājas Eva Uldriķe un Līga Osma, aicinot visus kopīgi dziedāt himnu.  Direktores vietniece Inese Raiskuma apsveica labākos erudīcijas konkursa „To es zinu par Latviju” un  labākos konkursā ”Rakstu glīti Latvijai”. Pateicības un piemiņas balvas saņēma Kristers Purmalis (1.a), Karlīna Ulmane (1.b),  Žanete Grizāne (2.c), Katrīna Rozīte (2.d), Dārta Balode (3.a), Kristers Griškevičs (3.a), Estere Stūre (3.b), Pauls Grabovskis (3.c), Katrīna Anna Putrāle (3.c), Justīne Būce (4.c), Elīza Siliņa (4.d), Armands  Šveicārs (4.e) par konkursu „To es zinu par Latviju” un Ketija Masaļska (1.a), Roberts Selga (1.b), Una Raiva Bērziņa (2.c), Dāvis Zviedris (2.d), Kristiāns Grūbe (3.a), Estere Stūre (3.b), Katrīna Anna Putrāle (3.c), Beatrise Staņa (4.c), Markuss Žeļezkins (4.d), Aigars Zaļais (4.e) par paveikto  konkursā „Es rakstu glīti Latvijai”.
Atraktīvā spēlē „ Es mīlu Latviju” jauktās klašu komandas sacentās latviešu  filmu,  dziesmu un  pilsētu atpazīšanā. Konkursā uzvarētāji bija visi, jo svarīgākās bija pozitīvas emocijas un kopīga dziedāšana.

Lai patiesi mīlētu savu Dzimteni, tā ir jāpazīst. Tieši to, piektdien, 17.novembrī, Latvijas 99.dzimšanas dienas priekšvakarā, darīja Dakteru ielas sākumskolēni. Pavisam skolēni piedalījās 6 radošajās darbnīcās. Gan interaktīvā, gan praktiskā veidā bērni iepazina Latvijas vēsturi kopā ar skolotāju Antru Alksni. Senās lietas iepazina skolēni kopā ar skolotāju Regīnu Zariņu. Tās sanesa skolēni, un patiešām iespaidīgā daudzumā. Tur bija vērpjamais ratiņš, tītavas, bezmēns, ogļu gludekļi, vecvecmāmiņu izšūti dvieļi, ciba, gandrīz 200 gadus vecas Bībeles, paštaisītas senas rotaļlietas, ļoti sens Latvijas karogs un pat patafons ar visu plati. Pavisam bērni bija atnesuši ap 100 dažādu senu lietu. Visčaklāk senās lietas nesa 1.d klases skolēni. Ar latvju zīmēm iepazīstināja skolotāja Evija Žūkure. Pie skolotājām Diānas Kokarēvičas un Initas Marksas bērni izmēģināja spēkus minot mīklas un atpazīstot sakāmvārdu nozīmes. Savukārt skolotāja Elita Stieģele vadīja viktorīnu par Latvijas dabu, bet skolotāja Simona Zariņa interesanti stāstīja un demonstrēja prezentāciju par Latvijas kultūras darbiniekiem.
Svinīgā gaisotnē tika godināti nedēļas laikā notikušo konkursu uzvarētāji. Viņi saņēma pateicības un balviņas par sasniegtajiem rezultātiem.
Konkursa „Es rakstu glīti Latvijai” rūpīgākie un akurātākie rakstītāji bija Auguste Mūrniece(1.d), Kristīne Bleikša(1.c), Amanda Laurena(2.a), Sofija Apsīte(2.b), Gustavs Šūtelis(3.d), Samanta Kalniņa(3.e), Adrians Zaķis(4.a), Meldra Mūrmane(4.b).
Konkursā „To es zinu par Latviju” erudītākie skolēni bija Aleksis Jēkabsons(1.d), Andžela Bormane(1.c), Marta Alksne(2.a), Melānija Skudriņa(2.b), Estere Anna Strazdiņa(3.d), Mārtiņš Dombrovskis(3.e), Kristers Purviņš(4.a), Sabīne Vasile(4.b).

Daina Zelmene, Vija Sokolova, Antra Alksne

WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux