Trešajā vietā Vidzemes Jauno Ģeogrāfu Skolā

jgs

Smiltenes vidusskolas skolēni veiksmīgi piedalījušies šajā mācību gadā pirmajās Vidzemes Jauno Ģeogrāfu Skolas (JĢS) nodarbībās. 11.b klases skolniecei Santai Vinterei kopvērtējumā vidusskolu grupā – trešā vieta! Veiksmīgi startējuši arī 8.d klases skolēni Jasmīna Pakalne un Jānis Ošiņš.

JĢS jaunā sezona sākās 7.novembrī ar nodarbību tiešsaistē. Nodarbība vienlaicīgi norisinājās arī Latgales un Kurzemes ģeogrāfu skolās.

Pirmās nodarbības temats – Eiropas ģeogrāfija. Lai gan lielākā daļa jautājumu tika piedāvāti ar atbilžu variantiem, tie prasīja dziļāku izpratni par vienkāršu faktu pārbaudi. Pirmajā nodarbībā kopā piedalījās 57 dalībnieki no 15 Vidzemes reģiona skolām. Smiltenes vidusskolu pārstāvēja Jānis Ošiņš (8.d), Jasmīna Pakalne (8.d), Eduards Dāvis Putrālis (9.a), Santa Vintere (11.b), Kārlis Sīmanis (11.b), Ance Nata Pilsnibure (11.b), Aksels Jānis Egle (11.b). 8. – 9.klašu grupā Jasmīna Pakalne un Jānis Ošiņš ieguva 3.vietu.

12.decembrī notika otrā nodarbība par tematu – Kultūras ģeogrāfija. Žūrija, veidojot uzdevumus, īpašu akcentu veltīja dažādām tradīcijām plašajā pasaulē. Nodarbībā kopā piedalījās 44 dalībnieki no 13 Vidzemes reģiona skolām. Smiltenes vidusskolu pārstāvēja Jasmīna Pakalne (8.d), Santa Vintere (11.b), Kārlis Sīmanis (11.b). Vidusskolas grupā Santa Vintere ieguva 3.vietu.

Kopvērtējumā pēc divām nodarbībām vidusskolas grupā Santa Vintere ir 3.vietā.

13.februārī tiešsaistē notiks trešā nodarbība par tematu – Digitālā ģeogrāfija.