Valsts prezidenta darba vizīte Smiltenes vidusskolā

Agnis_foto_038 (Medium)

Jaunais mācību gads Smiltenes vidusskolā iesākās citādi kā ierasts, jo 4.septembra rītā skolu apmeklēja Latvijas prezidents Raimonds Vējonis, lai tiktos ar skolēniem un skolotājiem. Skolēniem bija iespēja uzdot prezidentam sev interesējošus jautājumus, ko daudzi arī izmantoja, jautājot par to, vai viegli būt prezidentam, par mīļāko sporta veidu un mācību priekšmetu, par izglītības kvalitātes kritērijiem. Valsts prezidents pēc iepazīšanās ar Smiltenes skolu reorganizācijas rezultātiem atzina, ka šis ir piemērs Latvijas pašvaldību spējai īstenot nozīmīgas pārmaiņas mērķa sasniegšanai. “Lai ikvienam Latvijas bērnam būtu iespēja saņemt kvalitatīvu izglītību, neatkarīgi no viņa dzīves vietas, pašvaldībām ir jārīkojas izlēmīgi savu iedzīvotāju ilgtermiņa interesēs. Šis ir piemērs Latvijas pašvaldību spējai paveikt ļoti daudz, ja centrā liekam bērnus un viņu vajadzību saņemt kvalitatīvu izglītību,” atzina Valsts prezidents pēc tikšanās.

Avīze “Ziemeļlatvija” citē  Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa teikto: “Jebkurā vietā svarīgākais ir bērns, ja to nebūs, kāda vēl izglītības sistēma? Tāpēc, pirmkārt, no valsts politikas aspektiem jāstrādā pie tā, lai veicinātu demogrāfijas problēmu risināšanu valstī. Otrkārt, ir svarīgi veikt izglītības sistēmas reformu, kas diemžēl nozīmē, ka būs jāslēdz vai jāapvieno virkne skolu. Tas ir smags lēmums, tādā ziņā gribētu izcelt Smiltenes novada pašvaldību, kas šādus lēmumus jau ir pieņēmusi un izveidojusi no trijām skolām vienu Smiltenes vidusskolu. Tas ir ceļš, kas visām pašvaldībām ir jāiet, lai nodrošinātu izglītības kvalitāti, jo mums ir nepieciešami izglītoti, zinoši un konkurētspējīgi jaunieši. To var iegūt tikai tad, ja ir kvalitatīva izglītība.”