“Veidojam STEAm vēstniecības Eiropas skolu tīklā”

p1

Pagājušajā nedēļā Smiltenes vidusskolā notika “Erasmus+” projekta “We are creating STEAM embassies in the European schols network” (“Veidojam STEAM vēstniecības Eiropas skolu tīklā” aktivitātes. Šoreiz ne tik kuplā skaitā kā parasti, jo dzīve ieviesa savas korekcijas. Ņemot vērā Korona vīrusa paveida “COVID -19” straujo izplatību Eiropā, tika pieņemts lēmums, ka ārzemju sadarbības partneri šoreiz mobilitātes projektā iesaistīsies virtuāli.

Jaunieši un viņu skolotāji Zviedrijā, Turcijā, Īrijā, Rumānijā un Itālijā darīja visu to pašu, ko Smiltenes vidusskolas skolēni, izmantojot īpaši viņiem sagatavotos video materiālus, fotogrāfijas, mācību nodarbību plānus un darba lapas. Vēlāk notiks video konference, kurā visi kopīgi izvērtēs paveikto un dalīsies savstarpējā pieredzē.

Minētajās aktivitātēs jaunieši uzzināja un iemācījās daudz jauna, tās viņus savstarpēji saliedēja, attīstīja prasmi darboties komandā un dažādās aktivitātēs ļāva pārliecināties, ka angļu valoda, dabas zinātnes, ķīmija, fizika – tās visas kopā palīdz labāk izprast šo pasauli, lietu kārtību, paver iespējas radošiem atklājumiem un ikviens eksperiments var dāvāt daudz patīkamu emociju.

Vērtīgas izstādes regulāri notiek ne tikai Ķīpsalā, bet arī Smiltenes vidusskolā. Piemēram, šā projekta ietvaros skolēni sagatavoja un iekārtoja aizraujošu matemātikas izstādi, kas izpelnījās gan lielu skolēnu, gan skolotāju atsaucību.

Izvērstāks raksts – tuvākajā laikā.

Baiba Vahere