Vidzemes reģiona skolēnu spēles

IMG_0116 (Large)

10.februārī Smiltenes sporta hallē notika Vidzemes reģiona skolēnu spēles basketbolā. Piedalījās 3 komandas – Smiltenes vidusskolas, Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas un Cēsu Draudzīgā aicinājuma ģimnāzijas jaunieši, kuri mācās 9.-12.klasēs. Neapšaubāmi sacensību favorīti bija Valmieras jaunieši, jo viņi veido 1999.gadā dzimušo jauniešu komandas kodolu, kuri spēlē Latvijas jaunatnes basketbola līgā un jau vairākus gadus ir izcīnījuši čempionu titulu, kā arī viens spēlētājs (Edgars Kaufmanis) spēlē Valmiera/Ordo pieaugušo komandā.
Pirmā spēle Smiltenes jauniešiem bija tieši ar valmieriešiem. Kā jau bija gaidāms, valmierieši rādīja ļoti pārliecinošu spēli un jau sākumā izvirzījās vadībā. Neskatoties uz to, mūsu jaunieši centās un turējās cik varēja. Reizēm mūsu puišiem izdevās izspēlēt skaistas epizodes un gūt punktus. Diemžēl pirmā puslaika beigās vairs nevarēja komandai palīdzēt Aleksis Brālītis, jo par sevi atgādināja vecā trauma. Spēles rezultāts nav diez ko iepriecinošs 31:63 par labu Valmieras Pārgaujas ģimnāzijai, bet ņemot vērā spēcīgo pretinieku, nekas traģisks.
Otrā spēle bija mūsējiem ar cēsiniekiem. Klusībā cerējām, ka varēs pacīnīties līdzīgi, taču Alekša nespēja palīdzēt komandai, pārvilka svītru mūsu cerībām. Cēsu jaunieši tomēr bija labi noskaņojušies spēlei un neļāva mūsu jauniešiem realizēt iecerēto. Lai gan cēsinieki visu laiku bija diezgan drošā vadībā, spēle bija diezgan interesanta. Īpašs moments bija, kad mūsu spēlētājs Druvis Čakārnis Porziņģa stilā trieca atlecošo bumbu grozā no augšas. Pat valmierieši no tribīnēm izkliedza ovācijas mūsu spēlētajam. Spēle ar cēsiniekiem beidzās ar rezultātu ar mums nelabvēlīgu rezultātu 38:56. Līdz ar to Smiltenes vidusskolas jaunieši ieguva 3.vietu, bet par pirmo cīnījās valmierieši un cēsinieki. Ja pirms spēles prognozējām, ka būs kaut cik līdzīga spēle, taču Valmieras jaunieši jau no pirmajām minūtēm uzkurināja tādu tempu, ka Cēsu Draudzīgā aicinājuma ģimnāzijas jaunieši netika līdzi un spēles rezultāts strauji palielinājās valmieriešu labā. Pēc tam gan spēle nedaudz izlīdzinājās, bet valmieriešu uzvara ne mirkli netika apdraudēta. Spēle beidzās ar rezultātu 59:32 valmieriešu labā.
Tādējādi Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas jaunieši izcīnīja tiesības pārstāvēt Vidzemes reģionu valsts skolēnu sporta spēļu finālsacensībās.

Lai viņiem veicas! Bet mūsu jauniešiem šīs sacensības bija laba iespēja uzspēlēt ar stipriem pretiniekiem un saprast uz ko tiekties. Cerams, ka tas viņiem dos stimulu cītīgāk strādāt un censties sasniegt arvien augstāku meistarības līmeni.

Sporta skolotājs Ivars Joksts

Blog Attachment
WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux