Valoda vieno vai šķir

19

No 8. – 13. maijam Erasmus+  programmas Pamatdarbības Nr.2 (KA 2) stratēģisko skolu sadarbības partnerību projekts “Valoda vieno vai šķir” (Projekta nr. 2019-1-DK01-KA229-060179_6) silti un sirsnīgi atvadās Portugālē (Barcelos) secinot, ka valoda vieno, attālums nešķir, jo sirds siltumam un draudzībai robežu nav. Ir interesanti klausīties teikas un varoņstāstus, ir svarīgi izdziedāt vissvarīgāko dziesmu kopā ar draugiem, ir labi saprasties un tikt saprastam!

Skolotāja Inguna Kudlāne: “Vēlos pateikties projekta komandai par iespēju iepazīt jauniešus no cita skatu punkta-  gan mūsu, gan pārējo valstu skolēnus. Ir izveidojušās atvērtākas attiecības ar jauniešiem, kļuvis plašāks redzesloks par citu Eiropas pilsoņu dzīvesveidu, tradīcijām un to izpratni, neizpalika draudzīgu attiecību veidošana. Man tā bija lieliska iespēja praktizēties angļu valodas pielietošanā, jo valodu esmu apguvusi kursos un pašmācības ceļā.”

Dāvis Grabovskis uzver, ka “bija interesanti iepazīt citu tautu populārākās un simboliskākās dziesmas, saprast to svarīgumu nācijai un stāstu, ko dziesma slēpj. Man ļoti patika tūres pa pilsētām, jo iepazinu pilsētu stāstus, leģendas, senās ēkas un simbolismu. Īpaši atmiņā man palika Bragas katedrāle uz kalna, jo no turienes pavērās burvīgs skats uz pilsētu kalna pakājē un daudz, daudz tālāk. Mani pārsteidza portugāļu ekstrēmais braukšanas stils.

Gustavs Stāvausis – Bērtiņš atzīst, ka, “piedaloties Erasmus+ projektā, es ieguvu jaunus draugus no citām valstīm, ar kuriem vēl joprojām sazinos. Erasmus projekts deva iespēju izmantot skolā apgūtās angļu valodas zināšanas, kā arī tās nostiprināt, sarunājoties dzīvē. Guvu daudz labu atmiņu, kuras atcerēšos vienmēr. Domāju, ka labas atmiņas guva arī Migels, ko uzņēmu savā ģimenē, jo parādījām patieso Latvijas dabas un ieražu skaistumu.

Sindija Jirgensone: “Piedaloties Erasmus+ projektā es guvu vērtīgu pieredzi. Man bija iespēja ne tikai iepazīt Portugāles kultūru un tradīcijas, bet arī nedēļu apmesties portugāļu ģimenē. Es ieguvu atmiņas, kas man vienmēr atgādinās par laiku, kurā ieguvu jaunus draugus. Esmu pateicīga par šo projektu, jo tagad Portugālē man ir mājas, kur varu atgriezties. Līdzīgu viedokli pauž Elīza Zeiļuka piebilstot, ka “Erasmus+ projekts sniedza ieskatu Portugāļu kultūrā, atklāja skaistos dabas skatus, lielisko ēdienu, pavisam citādāku skolas dzīvi. Jaukā cilvēku attieksme un uzņemšana mani pārsteidza un  iepriecināja. Esmu pateicīga par šādu sniegto iespēju un draugiem uz mūžu.”

Kur okeāns, tur latvieši, kur latvieši, tur smiekli un dziesmas, kur smiekli un dziesmas, tur atvērtas sirdis. Eiropa ir mūsos, mēs esam Eiropā- visi, visi vienoti kopā.