“Vienoti dažādībā: Ziemassvētku tradīcijas Latvijā un Eiropā”

proj_ziems

2019.gada 16.decembrī plkst. 10:45 Smiltenes vidusskolā, Dārza ielā Nr.17, Smiltenē.

Ziemassvētki – gada skaistākie un gaidītākie svētki. Svētki, kurus svin gan Latvijā, gan visā Eiropā. Tie ir īpaši ar savām tradīcijām – gan līdzīgām vairākās valstīs, gan atšķirīgām un neparastām, bet tieši tāpēc tik interesantām.

Par to, ka ķekatās iet ne tikai Latvijā, bet arī Slovākijā, Polijā, Čehijā, ka latvieši veļ bluķi, bet Francijā “Ziemassvētku pagali” liek galdā, kā tika greznotas pirmās eglītes, kādus Ziemassvētku vecīšus gaida ciemos bērni Grieķijā, Somijā, Francijā un citās valstīs – to un vēl daudz ko interesantu skolēni uzzinās ESIP koordinatores Alda Liukes sagatavotajā prezentācijā “Vienoti dažādībā: Ziemassvētku tradīcijas Latvijā un Eiropā”.

Pasākuma laikā skolēni tiks aktīvi iesaistīti, daloties pieredzē par Ziemassvētku svinēšanas tradīcijām ģimenē, kā arī atbildot uz ESIP koordinatores sagatavotajiem ekspress jautājumiem.

Tiks sagatavotas un izliktas 2 izstādes – “Kā pastkartē senā….”, kurā būs izliktas Ziemassvētku apsveikumu kartiņas no dažādām Eiropas valstīm, kā arī literatūras izstāde “Ziemassvētki sabraukuši….”, kurā apkopotas grāmatas un dažādi materiāli no žurnāliem ar bagātu informatīvo materiālu par Ziemassvētku tradīcijām Latvijā un dažādās Eiropas valstīs.Interaktīvā veidā, izzinot un meklējot līdzīgo un atšķirīgo Eiropas valstu Ziemassvētku tradīcijās, rosināt skolēnos interesi par dažādu Eiropas valstu kultūru. Esot lepniem par savas valsts tradīcijām, kas 15 gadus bagātina kopējo Eiropas kultūru, sajust piederību lielajai Eiropas Savienības saimei, saprast, ka ikviens esam vienoti savā dažādībā, tieši tāpēc tik krāsaini un interesanti. Uzzinot daudz ko jaunu un, aktīvi līdzdarbojoties, izbaudīt svētku atmosfēru.

Pasākumu finansiāli atbalsta Latvijas Republikas Ārlietu ministrija.