Viktorīna 4. – 6. klašu skolēniem “28. janvāris – Datu aizsardzības diena”

4-6

28. janvārī Eiropas Savienības dalībvalstīs, kā arī Amerikas Savienotajās valstīs un Kanādā tiek atzīmēta Datu aizsardzības diena.

Datu aizsardzība ir process, kas atbalsta personas privāto datu drošību un ierobežo šo datu vākšanu un tālāku izplatīšanu personai nelabvēlīgu mērķu īstenošanai.

Pateicoties informācijas tehnoloģiju attīstībai, palielinās arī informācijas apmaiņa. Rezultātā fizisko personu dati tiek aizvien biežāk izmantoti dažādās ikdienas situācijās. Turklāt ne vienmēr katrs indivīds apzinās, ka pats ir labākais sargs par saviem personas datiem, izvērtējot, kad, kam un kādā nolūkā tie tiek nodoti.

Smiltenes vidusskolas bibliotēka aicina 4. – 6. klašu skolēnus piedalīties viktorīnā “28. janvāris – Datu aizsardzības diena”. Noteikumi vienkārši – apmeklē Smiltenes vidusskolas bibliotēkas interneta vietni un atbildi uz 10 jautājumiem par datu aizsardzību, no trīs piedāvātajiem atbilžu variantiem izvēloties vienu, tavuprāt, pareizo. (Neaizmirstot norādīt arī savu vārdu!)

Pareizās atbildes lūgums iesniegt līdz 31. janvārim! Viktorīnas uzvarētājs iegūs pārsteiguma balviņu!