Viktorīna 7. – 12. klasēm “27. marts – Starptautiskā teātra diena”.

teatris

Ik gadu par godu šiem svētkiem tiek organizēti nacionāli un starptautiski pasākumi, īstenotas dažādas aktivitātes. Viena no nozīmīgākajām tradīcijām ir izplatīt Starptautiskās teātra dienas vēstījumu pasaulei, ar kura palīdzību kāda ITI izvēlēta ietekmīga, pasaulē zināma persona dalās savās pārdomās par tematu – teātris kā miera kultūra.

“Vai jūs esat aizdomājušies, ka teātris varētu būt spēcīgs instruments mieram un konfliktu risināšanai? Kamēr tautas tērē milzīgas naudas summas miera uzturēšanas misijām vardarbības pārņemtajās pasaules vietās, maz uzmanības tiek pievērsts teātrim kā alternatīvai konfliktu transformācijai un kontrolei. Teātris ir līdzeklis ideju aizstāvībai un veicināšanai, to ideju, kuras mēs kopīgi glabājam un par kurām esam gatavi cīnīties, kad tās tiek aizskartas.” (dr. Dž. Kāva)

Arī Smiltenes vidusskolā fakultatīvi tiek apgūta teātra māksla, tādēļ Smiltenes vidusskolas bibliotēka aicina 7. – 12. klašu skolēnus piedalīties viktorīnā “27. marts – Starptautiskā teātra diena”. Noteikumi vienkārši – apmeklē Smiltenes vidusskolas bibliotēkas interneta vietni un atbildi uz 10 jautājumiem par Starptautisko teātra dienu, no trīs piedāvātajiem atbilžu variantiem izvēloties vienu, tavuprāt, pareizo. (Neaizmirstot norādīt arī savu vārdu!)

Pareizās atbildes lūgums iesniegt līdz 31. martam! Viktorīnas uzvarētājs iegūs pārsteiguma balviņu!