Viktorīna 7. – 12. klašu skolēniem “23. aprīlis – Pasaules grāmatu un autortiesību diena”

7-12

Pirmoreiz Pasaules Grāmatu un autortiesību diena atzīmēta 1923. gadā Spānijā, lai godinātu rakstnieka Migela de Servantesa nāves atceres dienu.

Sākotnēji tie bijuši Katalonijas nacionālie svētki, taču kopš 1995. gada UNESCO 23. aprīli ir noteikusi par Pasaules Grāmatu un autortiesību dienu, kā mērķi izvirzot sabiedrības, īpaši jauniešu, pievēršanu literatūrai, grāmatu lasīšanai un izglītošanu autortiesību jautājumos.

Autortiesības ir viena no intelektuālā īpašuma tiesību pamatnozarēm, un tām ir nozīmīga loma pasaules kultūras daudzveidības saglabāšanā un attīstībā, tādēļ Smiltenes vidusskolas bibliotēka aicina 7. – 12. klašu skolēnus piedalīties viktorīnā  “23. aprīlis – Pasaules grāmatu un autortiesību diena”. Noteikumi vienkārši – apmeklē Smiltenes vidusskolas bibliotēkas interneta vietni un atbildi uz 10 jautājumiem par Pasaules grāmatu un autortiesību dienu, no trīs piedāvātajiem atbilžu variantiem izvēloties vienu, tavuprāt, pareizo. (Neaizmirstot norādīt arī savu vārdu!)

Pareizās atbildes lūgums iesniegt līdz 28. aprīlim! Viktorīnas uzvarētājs iegūs pārsteiguma balvu!