Viktorīna 7. – 12. klašu skolēniem “Ko tu zini par astronomiju?”

vid

6. janvāris tradicionāli tiek atzīmēts kā Zvaigznes diena, kuras izcelsme saistāma ar kristīgo leģendu par trim Austrumu gudrajiem, kuri tūliņ pēc Jēzus dzimšanas ieradušies sveikt jaunpiedzimušo jūdu ķēniņu, taču šoreiz Smiltenes vidusskolas bibliotēka vēlētos akcentēt tieši astronomijas nozīmi mūsu dzīvē.

Kā viena no vecākajām zinātnes nozarēm astronomija ir cieši saistīta ar citām zinātnēm, kā, piemēram, ar fiziku, ķīmiju, meteoroloģiju, ģeogrāfiju, bioloģiju un, protams, ar matemātiku. Astronomijā uzkrātās zināšanas tiek izmantotas cilvēka praktiskajām vajadzībām. Astronomija ir svarīga, lai nodrošinātu plašāku pētījumu un tehnoloģiju attīstību.

Astronomija ļauj mums atbildēt uz lielajiem jautājumiem: kur mēs atrodamies, no kurienes mēs nākām un kurp ejam.

Smiltenes vidusskolas bibliotēka aicina 7. – 12. klašu skolēnus piedalīties viktorīnā “Ko tu zini par astronomiju?”. Noteikumi vienkārši – apmeklē Smiltenes vidusskolas bibliotēkas interneta vietni un atbildi uz 10 jautājumiem par astronomiju, no trīs piedāvātajiem atbilžu variantiem izvēloties vienu, tavuprāt, pareizo. (Neaizmirstot norādīt arī savu vārdu!)

Pareizās atbildes lūgums iesniegt līdz 31. janvārim! Viktorīnas uzvarētājs iegūs pārsteiguma balviņu!