Zinību diena 2023

1udris

Vissirsnīgākie sveicieni, daudz gudrības un prieka jaunajā mācību gadā visiem, visiem, bet jo īpaši – pašiem mazākajiem skolas gaitu uzsācējiem! Smiltene šodien kā piebirusi ziediem, skolēniem un gaišiem smaidiem. Kāds šorīt skolas durvis vēra pirmoreiz, kāds cits piekto, astoto vai divpadsmito reizi atkal no jauna mēroja ceļu, lai turpmākos deviņus mēnešus mācītos, draudzētos, ļautos jauniem piedzīvojumiem, gatavotos nākotnes ceļam un profesijas izvēlei. Arī Smiltenes vidusskolas jaunajai direktorei Ingunai Kondratjevai šis bija ļoti īpašs pirmais septembris – pirmais jaunajā amatā.
Skolas kolektīvu Zinību dienā sveica Smiltenes novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Edgars Avotiņš, kā arī Smiltenes novada deputāts un ilggadējais Smiltenes vidusskolas direktors, daudzu Smiltenes vidusskolas jauno skolotāju un tagadējo skolēnu vecāku skolotājs Ainārs Mežulis, kuru šoreiz uz Smiltenes vidusskolu atveda mazdēlu skolas gaitu sākums.
Skolēni Zinību dienas rītā kopā ieskatījās ceļa zīmēs, kuras kā pašas svarīgākās skolas dzīves ceļā izcēla no rīta satiktais ceļu policists. Jo arī ceļš zinību kalnā var būt tik dažāds – pa to var iet dažādos virzienos, tajā var apmaldīties un ceļā piedzīvot daudz negaidītu pavērsienu. Tāpēc īpašs paldies vecākiem un skolotājiem, kas ikvienu ceļu palīdz padarīt drošāku un saprotamāku!
Jaunāko klašu skolēni kopā ar vidusskolēniem mēģināja saprast, kā droši un pārliecinoši mērot skolas ceļu, kurā satiekam gan draugus, gan iedrošinājumus, gan aizliegumus un dažādas ceļa zīmes.
Pirmīši uz pirmo mācību stundu devās pie rokas divpadsmitajiem, kuri šogad ceļu uz skolu mēros pēdējoreiz.
Ieeju skolā greznoja arka, kurā gluži kā luksoforā redzamās krāsas atgādināja gan par brīdinājumu laikus apstāties un būt uzmanīgiem, gan aicināja droši doties uz priekšu.
Esam pārliecināti, ka, iepazīstot skolas ceļu tuvāk, tas kļūs ierasts un pazīstams, bet ceļazīmes, kas norāda uz dažādiem pavērsieniem un iespējām, ikvienam kļūs par saprotamām pavadonēm.
Skolasbiedrus, jauno mācību gadu uzsākot, sveica dziedošie skolēni, Smiltenes vidusskolas jauniešu koris “Lido” un diriģents Imants Točs, atsaucot atmiņā daudz brīnišķīgiem notikumiem bagāto vasaru un neaizmirstamos Dziesmu un deju svētku koncertus.
Nu jau trešo mācību gadu sabiedriski aktīvākie vidusskolēni par godprātīgu mācību darbu, piedalīšanos olimpiādēs, dažādos skolas un novada pasākumos saņēma apliecinājumus par Smiltenes vidusskolas absolventes Māras Dāmes stipendiju 350, 300 un 250 eiro vērtībā. Šoreiz minētās stipendijas saņems Simona Sarkangalve, Alise Zvejniece un Dāvis Grabovskis.
Lai mums visiem skaists, aizraujošs un piedzīvojumiem bagāts jaunais mācību gads!
Raksts un galerija pilnā apjomā tuvākajā laikā.
Foto: Jānis Ūdris, Santa Sinka un Guna Drešere
Teksts: Baiba Vahere

WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux