Jaunas galda spēles skolas bibliotekā

BeFunky-collage

17.oktobrī  skolas bibliotekāres  bija Cēsīs uz bibliotekāru konferenci.  Konferences tēma bija “Bibliotēkas – ludotēkas”.  Mūsdienās  bibliotēku loma arvien piedzīvo pārvērtības, tāpēc  bibliotēkas vairs nav tikai grāmatu krātuve, bet tā ir arī socializācijas vieta.  Sociālās prasmes ir ļoti būtiska cilvēka kompetenču sastāvdaļa. Tā bieži vien ir izšķiroša darba tirgū. Hārvardas un Stenfordas universitātes veikušas pētījumu, kura rezultāti vēsta, ka 85% karjeras veiksmes nosaka labi attīstītas “sociālās prasmes”.

Viens no veidiem kā attīstīt sociālās prasmes ir dažādu spēļu spēlēšana. Pētījuma katrs ceturtais respondents bija uzsvēris, ka galda spēles motivē mācīties un bieži tika arī minēts, ka galda spēles saliedē cilvēkus un palīdz vienam otru iepazīt. Galda spēles attīsta šādas prasmes: loģika, komunikācija, fantāzija, sadarbība, pacietība, zaudēšana, stratēģija. Tāpēc jau iepriekš skolas bibliotēka iepirka galda spēles, lai palīdzētu bērniem mērķtiecīgi pavadīt laiku, kā arī attīstītu sociālās prasmes, bet konference tikai apstiprināja, ka mūsu izraudzītais virziens ir pareizs.

Konferences ietvaros vadošais galda spēļu uzņēmums “Brain Games” iepazīstināja ar galda spēļu sortimentu, to pielietošanu mācību procesā un dāvināja katrai bibliotēkai 10 galda spēles, par ko esam ļoti pateicīgas un priecīgas. Mūsu skola saņēma 3 šādus komplektus katrai bibliotēkas telpai.

Skolas bibliotēkas vadītāja Inguna Kudlāne