Jauniešu radošā ideja, kā mācīties bioloģiju

šūna3

11.a klases skolnieces Elīza Daktere, Marta Rabāce, Sabīne un Marta Marksas 12.septembrī  bioloģijas stundā prezentēja dzīvnieku šūnas uzbūvi un funkcijas, parādot, ka mācību process nemaz nav tik sarežģīts, ja izmanto pareizas un garšīgas metodes.

Meitenes aprakstīja šūnas uzbūvi, salīdzinot ar kūku un tās garnējuma sastāvdaļām. Klase uzmanīgi sekoja līdzi prezentācijai un kūkas pamatnei ar bagātīgo krēma kārtu, kas tika salīdzināta ar plazmatisko membrānu un citoplazmu. Meitenes savā prezentācijā uzsvēra, ka pats svarīgākais šūnā ir organoīdi, kas pilda noteiktas funkcijas. Endoplazmatiskais tīkls, goldži komplekss, lizosomas, mitohondriji un kodols paliks daudziem atmiņā pateicoties krāsainajām želejas konfektēm un šokolādei, kas rotāja kūkas (šūnas) virskārtu.

bioloģijas skolotāja Lāsma Rābante