Skolēni saņem īpašu dāvanu – skolotāju sadarbības stundu

ilma_reg

26. janvārī skolotājas Regīna un Ilma uzdāvināja 6. b klases skolēniem īpašu dāvanu – mācību stundu latviešu literatūrā un vizuālajā mākslā.
Skanot klasiskajai mūzikai, (Bēthovena skaņdarbam), izskanēja Regīnas Melzobas dzejolis „Snieg un snieg…” abu skolotāju lasījumā. Skolēni tika aicināti uzzīmēt tā brīža sajūtas.
Turpmākajā stundas gaitā skolotājas kopā ar skolēniem darbojās ar fragmentiem no Valda „Staburaga bērniem”. Stundā skolēni varēja attīstīt savas klausīšanās, lasīšanas, teksta analīzes, sava viedokļa izteikšanas un domas vizualizēšanas prasmes.
Analizējot doto fragmentu, skolēniem bija iespēja atklāt atziņu, pamatot to un saistīt ar reālo dzīvi. Skolēni varēja parādīt savu prasmi tēlaino izteiksmes līdzekļu noteikšanā un saņemt kā uzslavu žetonu par veiksmīgi padarītu darbu.
Skolotājas aicināja padomāt, kas notiek ar bērna sirsniņu, ja tajā ir daudz tukšo vietu: nepateiktu labu vārdu, neizdomātu mīļu domu, nenoglāstītu, kaut tikai ar acīm, cilvēku. Uz krāsainām papīra sirsniņām skolēniem bija jāuzraksta vai jāuzzīmē veltījums kādam savam klasesbiedram.
Stundas noslēgumā uz mazām sagatavotām kartītēm ar krāsainām papīra figūriņām izveido dāvanu – apsveikumu un ar to iepriecina savas grupas dalībnieku.
Stunda noslēdzās ar nelielu ieskatu Latvijas dabas pērles, Staburaga, vēsturē.
Smiltenes vidusskolas latviešu literatūras skolotāja Regīna Melzoba, vizuālās mākslas skolotāja Ilma Sīmane