Smiltenes vidusskolā mācības uzsākuši divi viesskolēni

emili

2017./2018. mācību gadā savas skolas gaitas Smiltenes vidusskolā ir uzsākuši divi viesskolēni no ārvalstīm – Suppanut no Taizemes un Emili no Itālijas. Šobrīd ir pagājis mazliet vairāk nekā mēnesis, kopš viesskolēni pirmo reizi iepazinās ar Smiltenes vidusskolu, un nu jau lēnām viesskolēni ir adaptējušies Latvijā un mūsu skolā.

Neliels ieskats itāļu meitenes Emili pirmajos iespaidos par Smiltenes vidusskolu.

“Mani sauc Emili. Es esmu no Molveno, kas ir neliels ciemats Itālijas ziemeļos. Šobrīd Latvijā esmu jau nedaudz vairāk nekā mēnesi. Lēnām sāku saprast latviešu kultūru un lēnām mācos arī latviešu valodu. Manuprāt, latviešu valoda ir ļoti grūta valoda, bet esmu apņēmības pilna to apgūt. Šajā apmaiņas gadā mācos Smiltenes vidusskolas 11.b klasē un mana audzinātāja ir skolotāja Līga Kaupe. Skolēni ir ļoti draudzīgi un jauki pret mani. Skolotājas un klasesbiedri man vienmēr palīdz, par ko esmu viņiem ļoti pateicīga.
Itālijā mums ir daudz savādāka skolu sistēma nekā šeit, Latvijā. Itālijā mums pašiem ir jāizvēlas, kurus mācību priekšmetus vēlamies apgūt, bet šeit ir noteikti standarti un programmas, kas jāapgūst obligāti. Itālijā mums nav jāmaina klases telpas, jo skolotāji nāk pie mums, savukārt šajā skolā mēs, skolēni, dodamies pie skolotājiem. Tāpat arī mums nav jāveido lieli projekta darbi, mēs vienkārši mācāmies no grāmatām vai datoriem, bet savukārt šeit, Latvijā, skolēniem tiek piedāvātas ļoti plašas iespējas izpausties radoši, kas man ļoti patīk. Itālijā mums neļauj atstāt skolas ēku, bet šeit stundu starpbrīžos visi drīkst iziet ārā, ieelpot svaigu gaisu.
Man ļoti patīk Latvijas skolu sistēma. Manuprāt, šie projekta darbi un sava viedokļa prezentēšana un aizstāvēšana var palīdzēt apgūt mācību saturu daudz vienkāršāk un skolēniem saprotamāk. Skolēni Latvijas skolā ir daudz atvērtāki un brīvāki, arī attiecībās ar saviem skolotājiem.
Pati brīnišķīgākā lieta Latvijā, manuprāt, ir krāšņās dabas ainavas. Šeit viss ir ļoti zaļš, nav piesārņota vide. Par spīti aukstumam, šeit ir ļoti daudz iespēju, ko var darīt dabā.
Ceru, ka šis mācību gads Smiltenes vidusskolā būs krāsains un notikumiem bagāts.”

Emili Donini, 11.b klase