Stapkultūru sadarbība, labdarība, māksla – 5 valstu skolēni tiekas Polijā

47574611_1038727452995343_2060042451770408960_o

2018.gada 3. – 7. decembrī Polijā tikās skolēni un skolotāji no 5 valstīm: Polijas, Latvijas, Vācijas, Dānijas un Somijas, kuri piedalās ES programmas Erasmus+ projektā “Dažāda pieredze, vienota nākotne”. Tikšanās mērķis bija īstenot projekta mērķus, uzzināt par partnervalstu kultūru un veicināt tolerantu attieksmi pret citām tautībām. Pasākumus sagatavoja un vadīja skolotājas no Polijas Anna Zielińska – Miszczuk ar Dorota Dyguła. Polijas vizītes tēma bija māksla. 4 dienas skolas mācību auditorija kļuva par māksliniecisku ateljē, kur starptautiskajās grupās skolēni strādāja, veidojot lieliskus mākslas darbus. Jaunie mākslinieki strādāja kopā starptautiskās komandās, radot Ziemassvētku rotājumus, kas raksturīgi atsevišķām valstīm. Šī darba kulminācija bija Ziemassvētku eglītes dekorēšana labdarības tirgum. Komunikācija noritēja projekta darba valodā, kas ir angļu.
Programmas galvenais uzdevums bija strādāt pie grafiti gleznām, kas prezentēja ideju toleranci un sadarbību. Grafiti izveide kļuva par stimulu vēlākai diskusijai par projektu un tā īstenošanu. Dalībnieki izteica savus apsvērumus un runāja par problēmām, kas saistītas ar toleranci pasaulē.
Tika sagatavotas arī dekoratīvās sveces, kas vēlāk bagātināja pārdošanai piedāvāto dāvanu sortimentu skolas labdarības gadatirgū. Papildus šiem darbiem viesi un saimnieki sacentās sporta aktivitātēs un kopā iemācījās tradicionālās dejas.
Skolēniem bija iespēja apmeklēt Varšavu, turklāt viņi uzzināja daudz jauna par vietējo kultūru un tradicionālo virtuvi.
Tikšanās bija ļoti veiksmīga un auglīga un paaugstināja skolēnu valodas zināšanas, komunikācijas prasmes, un skolēnu starpā veidojās jaunas draudzības.