Svinam Mātes dienu un Ģimenes dienu

IMG_2793 (Large)

Latvijā Mātes dienu sāka svinēt 1922. gadā, un kopš 1934. gada to svin maija otrajā svētdienā. Pēc tā laika prezidenta Kārļa Ulmaņa ierosinājuma, šo dienu sāka dēvēt par Ģimenes dienu, jo ģimene sākas no mātes. Mūsdienās vēl aizvien tiek svinēta Ģimenes diena – tā tiek svinēta 15. maijā, kad ir Starptautiskā ģimenes diena, kas, tāpat kā Mātes diena, tiek svinēta starptautiskā mērogā. Mātes dienā cilvēki pateicas savām māmiņām.
10.maija pēcpusdienā uz pavasara koncertu, veltītu Mātes dienai, savus vecākus un vecvecākus aicināja Dakteru un Dārza ielas sākumskolēni. Pasākums notika siltā un mīļā gaisotnē. Skanēja ansambļa un kora dziesmas. Savu šī mācību gada veikumu parādīja teātra pulciņa bērni, atklādami, ka katrs no mums ir unikāls un ļoti atšķirīgs, un tas ir ļoti labi. 4.klašu skolēni jautri demonstrēja ritmiskas dejas. Katrs klases kolektīvs bija sarūpējis dziesmiņu māmiņām. Koncertā piedalījās arī bērni kopā ar vecākiem – Inga un Ieva Deigeles, Inga un Estere Anna Strazdiņas, Lauma un Liene Strazdiņas. Pašā koncerta finālā visiem jautrus mirkļus sagādāja Vilkastu ģimene – Lāsma, Andris, Kristians un Eduards. Paldies visiem, kas palīdzēja koncerta tapšanā!

No 14.-17.maijam Ģimenes dienas noskaņās 1.-4.klašu skolēni no Rīgas ielas sveica savas ģimenes. Pašu rokām tika darināti apsveikumi. Dzejoļi, dziesmas un sirds siltums tika dāvāti visiem. Ģimene katram ir viena – mīļākā un labākā!