“Kad esi Romā, dari, kā romieši!” (Sakāmvārds)

IMG_7220

Eiropas Savienības “Erasmus+ programmas Pamatdarbības Nr. 2 (KA 2) stratēģisko skolu sadarbības partneru projekta “Valoda vieno vai šķir” (United or Divided by Language) (Nr. 2019-1-DK01-KA229-060179_6) dalībnieku kārtējā vizīte no 3.-8. aprīlim 5 Smiltenes vidusskolas skolēnus un 2 skolotājas aizveda uz Itālijas dienvidiem- tieši pusceļā starp Neapoli un Bari – Ariano Irpino. Projekta tēma šoreiz- parunas un sakāmvārdi – kopīgais un atšķirīgais tajos, spēja tos tulkot, atpazīt, pielietot.

Ja jau Itālija, tad neiztika arī bez nacionālo ēdienu- slavenās Neapoles picas pagaršošanas, kā arī vēstures- Vezuva pakājē atrodošos Pompeju apmeklējuma. Dažas stundas 2 miljonu iedzīvotāju pilsētā Neapolē lika apzināties, cik zaļa un tīra ir mūsu pašu dzimtā zeme.

Ričards: “Man visvairāk palicis atmiņā, kā Raffaele mācīja man itāļu valodu, bet es viņam – latviešu. Apguvu dažādas pieklājības frāzes, kuras arī izmantoju, sarunājoties ar vietējiem. Kāds laipns itālis pēc sasveicināšanās ar viņu pat sāka ar mani runāt itāļu valodā. Lai gan es neko daudz nesapratu, tas radīja patīkamu sajūtu un lika sajusties kā vietējam.”

Diāna: “ERASMUS projekta ietvaros, braucot uz Itāliju, ieguvu lielu pieredzi komunikācijā ar cilvēkiem, kas runā citā valodā, nevis latviski. Ieguvu jaunus sarunu biedrus ne tikai no Itālijas, bet arī no citām valstīm – Dānijas, Beļģijas, Portugāles. Tiku pie iespējas nogaršot itāļu tipiskos ēdienus – pica, pasta. Projekta ietvaros bija iespēja arī nedaudz iepazīt Itālijas vēsturi, gida pavadībā dodoties uz Pompejiem. Emocijām pilns brauciens ar smiekliem, sarunām, pieredzi, aizraujošu dabas skatu un jaunu draugu iegūšanu, kas atmiņā paliks vēl ilgi.”