Konkurss “Mūsu mazais pārgājiens 2019”

Zemkopības ministrija (ZM) jau trīspadsmito reizi izsludina par tradīciju kļuvušo konkursu Latvijas skolu jaunatnei “Mūsu mazais pārgājiens 2019”. Tajā aicināti piedalīties visu Latvijas vispārizglītojošo un profesionālo izglītības iestāžu skolēni, kā arī interešu izglītības pulciņi un mazpulki.
Konkursa “Mūsu mazais pārgājiens 2019” uzdevums ir veikt literatūras un informācijas avotu (piemēram, grāmatu, žurnālu, fotogrāfiju, zīmējumu, atmiņu pierakstu u.c. dokumentu) izpēti par bērza daudzveidīgo izmantošanu Latvijā un pasaulē (tautsaimniecībā, medicīnā, kultūrā u.c.), kā arī doties izpētes pārgājienā vai ekskursijā.
Lai piedalītos konkursā, dalībniekiem ir jāsagatavo radošs izpētes darbs – pārgājiena vai ekskursijas apraksts brīvā stāstījumā, esejas vai citā literārā formā par interesantiem novērojumiem un atklājumiem, papildinot aprakstu ar literatūras un informācijas avotu izpētē iegūto informāciju, kā arī ar stāstnieku liecībām un vizuālo informāciju (zīmējumiem, kartēm, fotoattēliem u.c.).
Konkursa darbi jāiesniedz līdz 2019. gada 11. oktobra plkst. 15.00 Zemkopības ministrijas Meža departamentā vai nosūtot pa pastu – Zemkopības ministrijas Meža departamentam ar norādi „Konkursam „MŪSU MAZAIS PĀRGĀJIENS”” (pasta zīmogs – ne vēlāk kā 2019. gada 11. oktobris). Adrese: Zemkopības ministrija, Meža departaments, Republikas laukums 2, 1111. kab., Rīga, LV-1981, tālrunis 67027553.
Konkursa izpētes darbus konkursa komisija vērtēs trijās vecuma grupās: 1.-4. klašu, 5.-9. klašu, 10.-12. klašu un profesionālo izglītības iestāžu audzēkņu grupā, kā arī interešu izglītības pulciņu un mazpulku grupā.
Katrā grupā labākie konkursa darbu autori un klases audzinātāji, kā arī interešu izglītības pulciņu vai mazpulku vadītāji 2019. gada rudenī tiks aicināti uz konkursa noslēguma apbalvošanas pasākumu, par ko tiks paziņots atsevišķi. Katras vecuma grupas konkursa uzvarētājiem balva būs apmaksāta ekskursija pa Latviju.
Konkursa nolikums pieejams ZM tīmekļvietnē.