Latviešu valodas konkurss – erudīts 5. – 6.klasēm

IMG_20180306_164145 – kopija

6.marta pēcpusdienā Smiltenes vidusskolā Latviešu valodas konkurss 5.- 6. klasēm sākas ar latviešu valodas skolotāju Regīnas Melzobas un Ineses Lipstokas uzmundrinošiem vārdiem visiem dalībniekiem un līdzjutējiem. Videoklipā dalībniekus uzrunā arī studenti, kas vērš uzmanību uz to, ka mēs esam maza tauta, bet mūsu valoda ir bagāta ar skaistiem vārdiem, ka mēs varam būt lepni ar to, ka no mūsu vidus nāk daudzas ievērojamas un spilgtas personības. Mēs rūpējamies par savu valodu, un to vajadzētu darīt visiem un par to nevajadzētu kaunēties.
Ar Māras Zālītes dzejoli “Dzīvo ar Latviju!” konkursa dalībniekus sveica 5.d klases skolniece Jasmīna Pakalne.
Pasākumā piedalījās astoņas 5.- 6. klašu komandas, kuras sastāvēja no 5 dalībniekiem. Skolēnu grupas sacentās dažādu veidu uzdevumos, kur vajadzēja parādīt zināšanas gan literatūrā, gan valodā.
Ļoti skaistus vēlējumus Latvijai radošajā darbā radīja visas komandas. Lūk viens:
„Latvija kaut arī maza,
Apbrīnojama un laba,
Tā ir zaļa, tā ir tīra,
Visa Latvija ir brīva.
Ik gadu sveicam to,
Jaukus vārdus sakām tai.
Ar skaistām dziesmām mīlam to,
Izskats skaistumu tai dod.”
Autori 6.c klase “Zibšņi’
Bērni ar azartu veica visus uzdotos uzdevumus.
Aktīvi ar skaistiem plakātiem 6.c klases komandai palīdzēja līdzjutēji. Ļoti nopietni un operatīvi darbojās 7. a klases žūrijas komanda. Paldies viņiem!
Iesaistīti tika arī skatītāji!
Kamēr žūrijas komisija apkopoja rezultātus, komandas pēc dotajiem zīmējumiem minējā tautasdziesmas un tās arī nodziedāja.
Ieguvēji šajā konkursā bija visi – gan tie skolēni, kas aktīvi darbojās komandās, gan tie, kas juta līdzi savējiem.

Skolotājas I.Lipstoka un R.Melzoba