Latvijas Kultūras kanona konkurss “Kultūras kanons, radošā un mana brīvība”

IMG_5706

Smiltenes vidusskolas skolēnu komanda 14.oktobrī devās uz Cēsīm, lai piedalītos konkursa “Kultūras kanons, radošā un mana brīvība” pirmajā kārtā.
Pasākums notika Cēsu vēstures un mākslas muzejā, Cēsu Jaunajā pilī.
Smiltenes vidusskolas komandā darbojās 10.a klases skolēni Ance Pakalne un Ginters Ķelps, kā arī Linda Amanda Bluķe no 12.a klases un Krišjānis Graudiņš no 11.b klases. Skolēni sagatavoja prezentāciju par trīs vērtībām Kultūras kanonā, kas, viņuprāt, visspilgtāk atspoguļo brīvības jēdzienu.
Linda žūrijas pārstāvjus iepazīstināja ar Ojāra Vācieša personību un darbu – dzejas krājumu “Si minors”. Ginters aktualizēja brīvības atklāsmi Jāzepa Grosvalda mākslā. Ance pastāstīja par sava novadnieka, gaujienieša, Jāzepa Vītola personību un daiļradi, kas atklājās caur balādi “Gaismas pils”.
Žūrijas komisija atzinīgi novērtēja jauniešu sniegumu un iedrošināja vēl vairāk meklēt atbildes uz sevi interesējošiem jautājumiem personīgajā pieredzē. Pēc prezentācijas, atbildot uz žūrijas jautājumiem, parādījās katra komandas dalībnieka individuālais skatījums un dzīves pārliecība.
Gandarījums, ka jaunieši ar prieku un entuziasmu izbaudīja gatavošanās procesu, atzinīgi novērtēja šo pasākumu, tajā gūto pieredzi un mājupceļā sāka kalt plānus nākamajam gadam.
Paldies skolotājām Ilvai Dūmiņai un Dainai Zelmenei, kuras skolēniem palīdzēja sagatavoties konkursam!