Smiltenes vidusskola vinnējusi 5000 eiro finansējumu sporta dzīves pilnveidošanai

sports

VAS “Latvijas loto” organizētās interaktīvās momentloterijas “Sporto visi” galvenais laimests pagājušajā nedēļas nogalē krita Bilskas pagastā, Smiltenes novadā, tāpēc, saskaņā ar loterijas noteikumiem, pie finansējuma 5000 eiro apmērā tikusi laimestam ģeogrāfiski tuvākā vispārizglītojošā skola, Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) projekta “Sporto visa klase” dalībniece. Šoreiz tā ir Smiltenes vidusskola, kļūstot par piekto skolu, kura projekta ietvaros 2022./2023. mācību gadā tiek pie finansējuma sporta dzīves uzlabošanai.

Interaktīvā izloze “Sporto visi ir daļa no VAS “Latvijas Loto”  un Latvijas Olimpiskās komitejas kopīgi īstenotās aktīva dzīvesveida atbalsta iniciatīvas “Kustība, kas vieno”. Šīs iniciatīvas mērķis ir veicināt veselīgu dzīvesveidu un sportiskās aktivitātes visās vecuma grupās, vienlaikus ar loterijas palīdzību piesaistot līdzekļus atbalstam jauniešu sportam. Finansējumu iniciatīvai nodrošina ieņēmumi no divām nacionālā līmeņa sabiedriskā labuma mērķa loterijām – “Sporto visi” un  “Sporta loterija”.

Šajā mācību gadā projektā “Sporto visa klase pieteikušās 97 skolas, tāpēc katru nedēļu kāda no 97 Latvijas skolām saņems 5000 eiro sporta dzīves pilnveidošanai.

“Smiltenes vidusskolā šajā mācību gadā Latvijas Olimpiskās komitejas projektā “Sporto visa klase” aktīvi iesaistījusies 2. a klase (audzinātāja Vija Sokolova), 2. b klase (audzinātāja Sanita Ceriņa) un 3. d klase (audzinātāja Līga Osma),” stāsta skolotāja Vija Sokolova, kura ir aktīva šā projekta un atbalstītāja no tā pirmsākumiem. “Piedalīšanās “Sporto visa klase” aktivitātēs, protams, uzliek papildu pienākumus un atbildību gan klašu audzinātājiem, gan sporta skolotājiem. Šajā mācību gadā visu sportisko klašu sporta skolotāja ir Laila Cīrule.

Vissirsnīgākais paldies bērnu vecākiem, kuri atbalsta savu bērnu sportiskās aktivitātes, un arī Smiltenes novada pašvaldībai, kuras atsaucība skolai palīdzējusi realizēt visas labās ieceres!

Šis mums ir īpaši laimīgs mācību gads,” smaida skolotāja Vija Sokolova. “Nesen 2. a klase kā jaunpienācēja minētajā projektā vinnēja sporta ekipējumu, ko bērniem uzdāvināja Latvijas Olimpiskā komiteja.”

“Tā vietā, lai koncentrētos uz šķērsli savā ceļā, koncentrējies uz tiltu, kas ved tam pāri,” saka pasaulē populārā vingrotāja Mērija Lū Retona – pirmā sieviete Amerikā, kas izcīnīja neatkarīgu zelta medaļu. Aktīvs dzīvesveids ir tuvākais tilts, kas ved pretī daudzām uzvarām.