Smiltenes vidusskolas līdzpārvaldes skolēni dodas kopīgā pārgājienā

IMG_2904

Saulainā maija dienā Smiltenes vidusskolas 7.-9.klašu līdzpārvaldes skolēni devās piedzīvojumā –  pārgājienā uz Niedrāja ezeru. Saule, silts vējš, daba pavasara pilnbriedā, nerimstošas putnu dziesmas un pacilājošs, gaidpilns noskaņojums skolēnu vidū lieliski cits citu papildināja. Kopā ar Valsts meža dienesta pārstāvi Ilzi Pilsniburi jaunieši devās izzinošā ceļojumā pa meža takām, iepazīdami mežziņa profesiju un darba specifiku. Skolēniem tika dota iespēja pašiem izmēģināt, kā noteikt dažādu koku vecumu, augstumu u.c. Novērtējām  unikālo, ezeriem bagāto Smiltenes dabas ainavu, piepilsētas priežu mežus un sakārtoto infrastruktūru. Pie Niedrāja ezera mūs sagaidīja Foran Baltic – Kartogrāfijas daļas vadītāja vietnieks, MĪKC – attālās izpētes datu ievākšanas speciālists, Vides risinājumi institūts- ĢIS datu apstrādes operators Juris Taškovs, kurš skolēnus iepazīstināja ar drona (bezpilota lidaparāta) tehnoloģiju, ļāva praktiski izmēģināt un aptvert tā sniegtās iespējas kartogrāfijas u.c. jomās. Pēc darbīgas pēcpusdienas, skolēni atsvaidzināja ugunskura iekuršanas prasmes un baudīja sātīgu launagu. Mežā, uz ugunskura liesmām ceptas desas garšoja neatkārtojami. Pasākuma izskaņā skolēnus iedvesmot bija ieradies mūziķis Rihards Millers, kurš pastāstīja savu dzīves pieredzi. Viņš lika aizdomāties par neatlaidību, smagu, mērķtiecīgu darbu, ģimenes un tuvinieku atbalstu, lai sasniegtu savus mērķus. Rihards skolēnus rosināja būt drosmīgiem, ticēt saviem sapņiem un nebaidīties tos īstenot, par spīti kritikai, grūtībām, apkārtējo cilvēku neticībai. Muzikālos jauniešus mākslinieks rosināja būt drosmīgiem, ticēt sev un radīt oriģināldziesmas, apstiprinādams, ka ar mūziku Latvijā var arī nopelnīt. Pasākums notika projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.