Vidzemes zonas “Skaļās lasīšanas” sacensības

skal_lasi (1)

Piektdien, 6.septembrī Ogres novada bibliotēkā norisinājās Vidzemes zonas “Skaļās lasīšanas” sacensības. Tur pulcējās skaļie lasītāji un viņu līdzjutēji no 9 Vidzemes novadiem – Aizkraukles, Alūksnes, Cēsu, Gulbenes, Limbažu, Ogres, Madonas, Valmieras un Smiltenes novada. Deviņi dalībnieki sacentās par iespēju tikt izvirzītiem uz finālu Rīgā, tajā skaitā mūsu skolas, nu jau 6.klases skolniece, Annija Pelēce. Viņa pārstāvēja Valkas reģionu un mūsu skolu. Savu uzstāšanos Annija aizvadīja godam. Patiess lepnums par Annijas panākumiem. Varam lepoties, ka jau otro gadu pēc kārtas mūsu skolai šajās sacensībās ir tik labi rezultāti. Uz fināla sacensībām gan Annija netika izvirzīta, bet kā atzīmēja žūrija: “Uz sacensībām ir ieradušies paši, paši labākie no Vidzemes novada un viņi jau ir uzvarētāji ar to vien.” Sacensībām Ogres bibliotēka bija sarūpējusi videosveicienus no ievērojamiem novadniekiem. Annija saņēma sveicienu no trīskārtējas olimpisko spēļu dalībnieces, šķēpmetējas Līnas Mūzes. Viņa novēlēja visiem dalībniekiem galvenokārt izaugt par labiem cilvēkiem un teica, ka zina, lai kaut ko sasniegtu, ir ļoti smagi jāstrādā. Un kaut arī ir vēlme uzvarēt, šajā konkursā zaudētāju nav, jo esi iepriecinājis citus ar aizrautīgu lasījumu. Var gadīties, ka kādam tā ir laba motivācija pašam izlasīt grāmatu.

Sacensību dalībnieki Ogrē iepazinās ar jauno bibliotēkas ēku, par muzikālajām pauzēm parūpējās grupa “Križevic BANDa”, kuras dalībniece Helma Elvīra Križevica pati bija “Skaļās lasīšanas” 2021.gada konkursa uzvarētāja, bet šoreiz jau startēja žūrijas sastāvā.

Paldies organizatoriem par sarūpēto cienastu un patīkamo atmosfēru! Paldies literatūras  skolotājai Inesei Lipstokai par atbalstu un palīdzību Annijai! Tagad tikai “Skaļās lasīšanas” konkursa finālam vēl jāgatavojas 6.klases skolēnam Hugo Pakalnam, viņam godam jānoslēdz sava Nacionālās bibliotēkas uz gadu piešķirtā bērnu direktora misija. Un jānodod ceļojošā balva nākamajam uzvarētājam.

Tad varēs sākties nākamā gada “Skaļās lasīšanas” čempionāts, kurā varēs startēt šī gada 5.klases. Skolas bibliotēkai priekšā atkal liels darbs – noklausīties visus skolēnus un atlasīt no labākajiem labākos.

Teksts un foto:  skolas bibliotēkas vadītāja Inguna Kudlāne

Par Skaļās lasīšanas sacensībām

Skaļās lasīšanas sacensības ir konkurss 11–12 gadus veciem 5. klašu skolēniem, kura rezultātā tiek noskaidrots lasīšanas čempions. Sacensību mērķis ir pilnveidot bērnu prasmes izvēlēties piemērotu un interesantu literatūru skaļai lasīšanai, sekmēt interesi par lasīšanu un grāmatām, saliedēt bērnus kopīgām lasīšanas aktivitātēm, kā arī veicināt lasītprieku. [1]

[1] https://www.ogrenet.lv/kultura/skalas-lasisanas-sacensibas-ogres-centralaja-biblioteka-10913