Smiltenes vidusskolā atsākas šaha sezona

sahs

Šaha turnīru organizēšanas tradīciju pagājušajā mācību gadā iesāka 12.klases skolēns, tagad jau mūsu skolas absolvents Kārlis Ots. Turnīra spēles notika reizi mēnesī un pakāpeniski izveidojās pietiekami stabils šahistu loks. Pēdējais no turnīriem norisinājās maija mēnesī. Šajā noslēguma turnīrā iepriekšējās sezonas spēļu vadītājs ieteica šahistiem turnīru turpināt. Tika nolemts, ka nākamie turnīri būs jāorganizē uzvarētājam. Maija turnīrā uzvarēja Kārlis Brozis. Noslēgumā notika arī iesvētīšanas rituāls.

Šogad Kārlis godam uzsāka sev uzticēto misiju, noorganizējot šīs sezonas pirmo turnīru.

Kā jau ierasts, tas notika skolas bibliotēkā, 26.09.2024. Tajā piedalījās 8 dalībnieki: Dāvis Žēbins, Emīls Tarass, Jēkabs Skoboļevs, Kārlis Brozis, Rafaels Ērglis, Toms Grabovskis, Kristers Rozentāls. Šaha turnīrs ilga 7 raundus, katrs no tiem ilga maksimums 10 minūtes (katram spēlētājam bija atvēlētas 5 minūtes katrā raundā). Katrā raundā vienlaicīgi pāros spēlēja 8 dalībnieki. Turnīrā piedalījās dažādu vecumu skolēni no 6. , 7. un 10. klases. Spēļu un pēcspēļu laika periodā jaunieši ne tikai spēlēja šahu, bet nepieredzējušākie dalībnieki varēja līdz galam apgūt spēles noteikumus, stratēģijas un paņēmienus. Pirmajās trīs vietās ierindojās:

1. Kristers Rozentāls ar 6,5 punktiem;
  2. Kārlis Brozis ar 6 punktiem;
  3. Emīls Tarass ar 4,5 punktiem. (visi no 10. klases)

Tikai par puspunktu atpalika 7.klases skolēns Toms Grabovskis, ieņemot 4.vietu.

Galvenais, kas visus vienoja, spēles azarts un interese par šahu. Gaidīsim nākamo turnīru! Ja vēlies pievienoties, seko līdzi informācijai un afišām skolas sociālo tīklu kontos.

Teksts Kārlis Brozis un skolas bibliotēkas vadītāja Inguna Kudlāne

Foto Inguna Kudlāne.